Ana Sayfa Haber Bakan Koca: Enkaz altından çıkarılan Elif ve İdil’in sağlık durumları iyi

Bakan Koca: Enkaz altından çıkarılan Elif ve İdil’in sağlık durumları iyi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 3 yaşındaki Elif Perinçek ile 55 saat sonra kurtarılan 14 yaşındaki İdil Şirin’in sağlık durumlarına ilişkin açıklama yaptı. Peki, Elif ve İdil’in sağlık durumları nasıl? İşte son detaylar…

ENKAZDAN ÇIKARILAN ELİF VE İDİL’İN SAĞLIK DURUMLARI NASIL?

Twitter hesabından yaptığı açıklamada kurtarma ekiplerine teşekkür eden Koca, “İdil kızımızın ardından 65 saat sonra aramıza dönen 3 yaşındaki Elif kızımız da hayata yeniden merhaba dedi. Yaşamdan yana olan umut ve mücadelemize güç kattınız. Ekiplerimize minnettarız.” ifadelerini kullandı.

ELİF’İN SAĞLIK DURUMU İÇİN AÇIKLAMA: BİLİNCİ AÇIK, KIRIĞI YOK

Bakan Koca, Elif’in sağlık durumuyla ilgili, “Bilinci açık, ciddi bir kas ezilmesi ya da kırığı yok. Enkaz altında uzun süre hareketsiz kaldığı ve sıkıştığı için yoğun bakımda takip ediliyor. İki ablasının da durumu iyi.” açıklamasını yaptı.

İDİL’İN SAĞLIK DURUMU İÇİN AÇIKLAMA: HAYATİ FONKSİYONLARI YERİNDE

Depremden 55 saat sonra kurtarılan 14 yaşındaki İdil Şirin’in sağlık durumuna ilişkin ise Koca, “Bilinci açık, hayati fonksiyonları yerinde, böbrek fonksiyonları normal. Enkaz altında uzun süre hareketsiz kaldığı ve sıkıştığı için yoğun bakımda takip ediliyor. Tetkikinde omurgasında kırık görülmedi.” bilgilerini verdi.

İLGİLİ İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here