Basketboldan ekrana: Barış Murat Yağcı

Survivor 2020’de en çok konuşulan, adından en sık bahsettiren yarışmacılardan biri de Gönüllüler Takımı’ndan Barış Murat Yağcı… Sporla iç içe bir yaşam süren Barış Murat Yağcı sakatlık sonrası basketbolu bırakan; ardından modellik ve oyunculuk yapan bir isim. Peki, Survivor 2020’de genel performans tablosunda ilk sırada yer alan, Yasin Obuz’la kavgasıyla da konuşulan Barış Murat Yağcı kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu kaç? İşte Survivor yarışmacısı Barış Murat Yağcı’nın özgeçmişi:

BARIŞ MURAT YAĞCI KİMDİR? NERELİ? *

1.95 boyunda olan Barış Murat Yağcı, geçmişte Men’s Fitness dergisine verdiği bir röportajda “Alaçatılıyım. Bunu kime söylesem şaşırıyor. Çünkü Alaçatı herkes için bir tatil köyü, sörf yapılan bir yer. Benim içinse çok başka. Köylüyüm ve köylü olmaktan gurur duyuyorum” demişti. 

Barış Murat Yağcı, Survivor 2020’deki performansıyla çok konuşulan isimlerden.

Barış Murat Yağcı kimdir? sorusuna yarışmanın sayfasında şu yanıt veriliyor:

1991 yılında İzmir’de doğmuştur. Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Yağcı, Anadolu Üniversitesi Spor Yönetimi bölümünde eğitimine ikinci kez devam etmektedir. Hayatının dönüm noktası olan Efes Pilsen Spor Klübünde profesyonel olarak basketbol oynayan Yağcı, sakatlandıktan sonra basketbol hayatına veda etmek zorunda kalmış ve bir dönem modellik yapmıştır. Best Model of Turkey yarışmasına katıldıktan sonra birinci seçilen Barış Murat Yağcı, yapımcıların dikkatini çekmeyi başarınca oyunculuk eğitimi de alıp ilk dizisi olan “Kocamın Ailesi” ile oyunculuk kariyerine başlamıştır. Daha sonra Kiralık Aşk dizisinde Eymen karakterini canlandıran oyuncu, yavaş yavaş tanınmaya başlayıp son olarak “Şevkat Yerimdar” dizisinde “Bora” karakterini canlandırmıştır.

OMUZ VE AŞİL TENDONUNDAN SAKATLIK GEÇİRDİ *

Barış Murat Yağcı basketbolu bırakmasını şöyle anlatıyor: Basketbola İzmirspor’da başladım. 12 yaşındayken Efes Pilsen’e transfer oldum ve İstanbul’a tek başıma geldim. 6-7 yıl lojmanda kaldım. O dönem kendi yemeğini yapıp çamaşırını yıkayan biri oldum. Milli takım seviyesinde iyi dereceler alan bir basketbolcuyken, aşil tendonumdan sakatlandım ve basketbolu bırakmak zorunda kaldım. Yakın çevremdekiler “Elin, yüzün, fiziğin düzgün. Modellik yap” deyince Best Model yarışmasına katılmaya karar verdim ve “en iyi fotomodel” oldum.

LİSEDEYKEN KİLOLU BİR ÇOCUKTUM *

Bugün oldukça fit bir vücuda sahip olan Barış Murat Yağcı bir dönem obez olduğunu söylüyor: “Lisedeyken kilolu ve orta boylu bir çocuktum. Basketbola başladıktan sonra hem boyum uzadı, hem de kilo verdim. O zamanlar cildim de bozuktu. İki senede çok ciddi değişim geçirdim”. Yağcı, 20 yaşındayken Best Model’e hazırlanırken diyet ve spor yaptığını, haltere başlayınca oldukça değiştiğini anlatmış. 

INSTAGRAM’DA BARIŞ MURAT YAĞCI *

Barış Murat Yağcı’nın Instagram hesabında yaklaşık 975 bin takipçisi var. Yağcı, Survivor’a katılırken şu mesajı paylaşmış: Hayatımda yeni bir sayfa açmak ve tarih yazmak için uzun bir yolculuğa çıkıyorum. Yaşayacağım tüm zorlukların bilincindeyim. Bugüne kadar ki oyunculuk kariyerimin altında kalan Barış’ı yani gerçek beni tanıyacağınız için çok mutluyum. Dominik’te tarihi birlikte yazacağımıza eminim”

Yağcı, instagram hesabından şu mesajı paylaşmış: Birçok insan hayatta, yetenek veya zeka eksikliği ya da cesaret eksikliği yüzünden değil, enerjilerini bir hedef doğrultusunda organize etmedikleri için başarısız olurlar.

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here