Ana Sayfa Güzellik Baştan çıkaran estetikler

Baştan çıkaran estetikler

haziran-2013-estetik-2-resim-1

Aynalar en yakın dostumuz olsa da bazen düşmanca davranıp istemediğimiz görüntüleri de gösterebiliyor. Aynada gördüklerinizin sadece sizi değil ilişkilerinizi hatta aşk hayatınızı da etkilediğini düşünüyorsanız estetik yöntemlerden yardım alabilirsiniz.

Genital estetik uygulamalarından dudak kalınlaştırma operasyonlarına kadar her tür şikayet için bir çözüm yolu var. Kendini baştan çıkarıcı hissetmek isteyen kadınların sıklıkla tercih ettiği yöntemleri Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Dilek Avşar anlattı: “Öncelikle kadınların özgüvenlerini yükseltmesi gerekiyor. Bir kadın aynaya bakarken kendini güzel hissetmeli. Kendine güvenen kadın karşı cinse karşı da kendini daha güvenli hissediyor. Bu güvenin ilk adımı ise cilt bakımından geçiyor. Güzel bir kadının cildi de güzel olmalı. Çünkü akneli ve kötü bir ciltle iyi bir burun ya da güzel göz kendini gösteremiyor. Cilt güzelliği için düzenli bakım yapılmalı, iyi beslenilmeli, sigara içilmemeli ve güneşten uzak durulmalı.”

GÖZLER
Baştan çıkaran estetiğin ilk adımı gözler oluyor. Eğer gözler düşük, yorgun ya da mutsuzsa kadın istediği gibi güzel görünemiyor. Op. Dr. Dilek Avşar, “Göz çevresinin ışığı eksikse yani gözler çukursa, göz kenarlarında ince çizgiler varsa ya da kaşlar düşükse öncelikle bunların giderilmesi gerekiyor. Bu durumda ise hemen cerrahi düşünülmemeli. Özellikle genç yaşlarda çoğunlukla bu sorunların botoks ya da ışık dolgusuyla giderilmesine yardımcı olunuyor. Işık dolgularıyla göz altındaki çökmelerin bir kerede silinmesi hedefleniyor. Çünkü bu dolgu ile hem göz çevresine hem de yüze vitamin, antioksidan, mineral ve dolgu maddesi birlikte verilirken yüzün kaybettiği hacim ve tazeliğin geri kazandırılması amaçlanıyor” diyor.

DUDAKLAR
Göz çevresinden sonra kadınların şikayetlerinden biri de ince dudaklar oluyor. İnce dudaklar hyalüronik içerikli dolgularla kalınlaştırabiliyor. Dolgu, dudak makyajının daha güzel görünmesine de yardımcı oluyor.

ÇENE
Çene, kadının güzelliğinde önemli bir yer tutuyor. Küçük bir çene protezi çeneyi tamamlarken çenenin aşağıya sarkmasına engel oluyor. Ağız içinden kesi olmuyor ve yemek yeme ya da konuşma engellenmiyor. Küçük bir cerrahi işlemle küçük çene şikayetleri giderilebiliyor. Çenenin tam katlantı yerinden giriliyor ve böylece ameliyat izinin görünmemesi sağlanıyor. Burun ve çene ameliyatları genelde birlikte yapılıyor. Çünkü sadece güzel bir burun ya da çene olarak değil bir bütün olarak bakmak gerekiyor. Yüzü bütün olarak değerlendirirken burun eğriyse bu sıkıntı gideriliyor, çene küçükse çene protezi takılıyor. Eğer kişinin yüzünde tek bir noktada sıkıntı varsa o giderilse de yüzü bir bütün olarak incelemek gerekiyor. Bu durumda bazen bir bölgeyle birlikte diğer bölgeye de işlem yapılması gerekebiliyor.

Devamı diğer sayfada

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here