Diğer
  Ana SayfaGüzellikBaştan çıkaran estetikler

  Baştan çıkaran estetikler

  -

  ELLER
  Giyilen kıyafetler doğru seçildiğinde vücut kusurları kapatılabiliyor. Ama eller çok önemli. El damarlarının görülmesi bazı kişileri rahatsız edebiliyor. Bu durumda kendi kök hücrelerinizden elde edilen yağ enjeksiyonu ile ellerdeki bu sıkıntıların giderilmesi amaçlanıyor.

  VÜCUT
  Yağ dokusu arttıkça gereksiz yağlar vücut güzelliğini örtüyor. Bu durumda ise vücut şekillendirme uygulamaları devreye giriyor. Yağları ultrasonik liposuction ile almak ya da yağlara şekil verilerek vücut hatlarının düzeltilmesi amaçlanıyor. İstenilen kiloda olup da bölgesel olarak örneğin basende, belde, diz içinde, bacak içinde biriken yağlardan kurtulmak için liposuction tavsiye ediliyor.

  BACAK
  Bacaklardaki incelik ya da çarpıklık birçok kadın için sorun olabiliyor. Dolgu maddeleri, yağ enjeksiyonları hafif problemi çözme konusunda yardımcı olabilir ancak ileri durumlarda tek olarak ya da yağ enjeksiyonu ile kombine olarak protez koyma işlemi yapılıyor. Protezlerin bacak üzerinde iz bırakmadan dizin arkasındaki katlantı yerinden yerleştirilmesi de iz bırakmadan iyileşmeyi sağlamış oluyor.

  GENİTAL
  Genital bölgeye yapılan dolgular, sıkılaştırma ya da iç dudak düzeltme işlemleri cinsel hayatta önemli yer tutuyor. Cinsel hayatta tatminsizlik ya da kilo alıp vermelere bağlı deformasyonlar da bu bölgenin estetik yapısını olumsuz etkileyebiliyor. Bazen tüm bölgeye bazen de ihtiyaç olan alana kişinin kendi vücut yağından transfer edilen yağ ya da farklı yöntem uygulanarak yapılan işlemler kadın ve erkeğin seks hayatı için önemli oluyor. Genital bölgedeki yağın alınması, sarkmanın giderilmesi, rengin açılması, iç dudakların küçültülmesi ve vajinanın daraltılması gibi pek çok işlem yapılabiliyor.

  haziran-2013-estetik-2-resim-2SARKIK GÖĞÜSLER
  Op. Dr. Avşar, “Güzel bir memede memenin kıvrımının görünmesi gerekiyor. Meme uçları karşıya hatta hafif yukarı bakmalı; gözyaşı damlası şeklinde olmalı. Yattığınız zaman yayılmamalı, koltuk altına taşmamalı. Kısacası memenin hacminden yani küçük ya da büyük olmasından ziyade sarkık olmaması gerekiyor. Meme estetiğinde önemli unsur uygun hacmi yeterli diklikte sağlamakta gizli” diyor.

  - Advertisement -

  haziran-2013-estetik-2-resim-3BURUN VE YÜZ HARMONİSİ
  Op. Dr. Dilek Avşar, “Burunda gerçekten eğrilik varsa hem nefes sıkıntısına neden olduğu için sağlığı bozuyor hem de seksi görünmeyi engellemiş oluyor. Bu durumda ise eğri buruna yapılacak bir müdahale kadının bebeksi bir yüz kazanmasına yardımcı oluyor. Çünkü kadınlar her yaşta bebeklik dönemini arıyor. Bizim için güzel kadın imajı demek bebek mahmurluğu yani bebeklerin uykudan uyandıkları ilk halleri anlamına geliyor. Belirgin elmacık kemikleri, yüzüne göre uygun dolgunlukta dudaklar, iri gözler ve hokka burun” diyor.

  Formsanté Dergisi Haziran 2013 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz