Diğer
  Ana SayfaGeziBayramda kaçıyoruz

  Bayramda kaçıyoruz

  -

  Hafta sonuyla birleştirip 4 gün kaçabileceğiniz bayram tatili için farklı zevklere göre alternatif rotalar belirledik. Adalar, otantik şehirler, göl ve orman bölgeleri, hem huzur hem de adrenalin arayanlar için sıra sıra dizildi…
  Esin Altuğ Eğrilmez

  Santorini
  Yunanistan'ın 200 km. güneydoğusunda yer alan bu volkanik ada grubu, geleneksel Yunan köy yaşantısını tanıyabileceğiniz otantik bir tatil için doğru seçim. Burası bir balıkçı ve çiftçi adası. Sokaklarda dolaşırken bol bol çan sesi duyuyorsunuz ve her adımda karşınıza adaya özgü eşekler çıkıveriyor! Ancak gece hayatı da bir o kadar hareketli. Gece çıkmak için Enigma, Koo ve Dom'u, Enfes Ege mutfağının tadına bakmak için de Ampelos, Fanari, Lithos, Selene, Vanilia, 1800, Ambrosia ve Petros'u tercih edin.
  Oteller: www.santoriniprincess.com www.pegasussuites.com Fiyat 200- 300Euro

  Kaş
  Su altı tutkunlarının adresi bu büyülü sahil kasabası, dünyada kabul edilen en iyi 50 dalış bölgesinden birisi. Kaş'ta toplam 15 dalış okulu bulunuyor. Sualtından manzara harika görünüyor. Mağaralar, kayalıklar, balıklar, amforalar, batıklar ve ahtapotlar… Dalışa başlamadıysanız, büyük ihtimalle hevesleneceksiniz. Mavi yolculuğa buradan çıkarsanız bölgede yaşamış eski medeniyetlere ait kalıntıların bulunduğu rota ilginizi çekebilir. Yamaç paraşütü, safari ve bisiklet turu ile Likya yürüyüş turu diğer sportif seçenekleriniz. Smiley's ve Bahçe de, balık mezelerin tadını çıkarmak isteyenler için.
  Oteller: www.hotelbegonvil.com 0242 836 30 79, www.divakas.com 0242 836 42 55,
  www.turqueria.com 0242 836 16 31
  Fiyatlar 90-200TL arası

  Napoli
  Denizi, mimarisi, şarkıları, dar sokakları ile gerçek bir Akdeniz şehri Napoli. Beyoğlu'nu andırıyor. Pizza kelimesi tarihte ilk önce Napoli'nin kıyı kasabalarında kullanılmış. İyi pizza ve şarabın tadını çıkarmak için doğru yerdesiniz. Burada Vezüv Yanardağı'nın gölgesinde tarih ve doğa iç içe geçiyor. Rönesans sanatı görkemli eserleriyle her adımda karşınıza çıkıyor. Eğer dört gün ayaklarınızı uzatıp yatmak istemiyorsanız ve enerjiniz varsa Napoli Riviera'sı boyunca uzanan Ravello, Positano, Amalfi gibi kıyı kasabalarıyla Capri adasını gezebilirsiniz. Napoli'de yemek için önerimiz Bela Napoli, A Fenestella, A'Signora, Caffe dell'Amore.
  Oteller: Art Resort Galleria Umberto 00390814976281: Jolly Hotel Napoli 00390814105111: Ramada Naples 0039 0813602111
  Fiyatlar 100-200 Euro arası

  Marakeş
  Büyülü bir Doğu şehri atmosferini yaşamak istiyorsanız Fas'a gelin. Menara Bahçeleri ve Bahai Sarayı ziyaret edebileceğiniz turistik mekânlar. Dünyaca ünlü pazarları olan 'souk'ları otantik alışveriş yapmak için tercih edebilir, etrafı gezerken çevrenizi sarıveren meddahlar, yılan oynatıcıları, hokkabazlar ve cambazları görünce kendinizi bir masal kahramanı gibi hissedebilirsiniz. Marakeş çıkışlı çöl turları da tam bir macera olacak
  Oteller: www.riadmhıdou.com, www.kasbahlemirage.com Fiyatlar 30-70 Euro arası

  - Advertisement -  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz