Diğer
  Ana SayfaBebekBebeğiniz için özel bakım tüyoları

  Bebeğiniz için özel bakım tüyoları

  -

  Bebeğin bakımlısı mı olur diye düşünmeyin. Oluyor! Üstelik en çok da onlara bakım yapılıyor. O süt kokulu harika ciltleri kurumasın diye nemlendiriliyor, her gün banyo yaptırılıyor, saçlar taranıyor, tırnaklar özenle kesiliyor… Bu işleri onun keyfini kaçırmadan yapmak için bazı ipuçlarını bilmeniz gerekiyor.

  Seral Çelik / Formsante arşivi 2010

  BEBEĞİN CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR?

  Bebeğinizin bakımlı olması için en temel ihtiyacı banyodur. Dökülen her suyla kirlerinden arınacak, cildi pırıl pırıl parlayacaktır. Malum, bebek cildi pürüzsüz, yumuşak ve esnek olduğu için harikadır. Hatta uzmanlar ‘ideal cilt’ olarak kabul ederler. Henüz ne güneş ışınlarıyla, ne rüzgar ne de yorgunluk gibi cildi yıpratan etkilerle karşılaşmıştır. Yani her şeyiyle taze bir güzelliktir. Bu güzelliği korumak için en temel bakım günlük banyosudur.
  Bebeğinizi her gün banyo yaptırabilirsiniz. Ama kış aylarında üşütmekten endişe ediyorsanız, gün aşırı yaptırmanızda sakınca yok. Ancak banyo için mutlaka bebeğin cilt özelliklerine uygun şampuan kullanmalısınız. Şampuan yerine sabun kullanacaksanız, bebeğinizin cilt PH derecesine uygun üretilmiş olanları tercih etmenizde yarar var. Aksi halde bebeğinizin cildi kuruyacaktır. Banyo yapmadığı günlerde dikkatlice silerek de temizliğini yapmanız mümkün. Ancak her banyodan sonra mutlaka nemlendirici bir ürün kullanmanızı öneriyoruz. Çünkü bebek cildi çok çabuk nem kaybeder ve kurumaması için nemlendiriciyle destek vermekte yarar var.

  BEBEKLERİN TIRNAKLARINI KESMEK NEDEN ÖNEMLİ?

  Bebeğinizin tırnaklarının düzenli olarak kesilmesi gerekiyor. Hemen söyleyelim; bebeklerin metabolizma hızı yüksek olduğu için bir yetişkinden daha kısa sürede tırnakları uzar. Malum, uzun tırnaklarıyla cildini kolayca çizebilir. Biraz daha büyüdüklerinde tırnaklarının altında kir toplanabilir. Bebeğinizin elini sık sık ağzına götürdüğünü düşündüğünüzde bırakın bakımlı olmayı, doğrudan sağlığını riske sokacaktır. ‘Parmakları minicik, tırnak makasıyla incitmekten endişe ediyorum’ diyorsanız, üzülmeyin, size uygun ürünler de var. Hatta ‘tırnak bakım seti’ olarak satılıyor. Bu gereçler özellikle ilk aylarda, sizi, zarar verme endişesinden kurtarır.

   

  - Advertisement -

   

   

   


  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz