Diğer
  Ana SayfaHaberBebeklerle ilgili çok merak edilen 10 soru 10 cevap

  Bebeklerle ilgili çok merak edilen 10 soru 10 cevap

  -

  Bir asır gibi geçen süre bitti ve artık bebeğinizi kucağınıza aldınız… Hastanede kaldığınız süre içerisinde bebek hemşireleri en ufak sorunuzda yanınızda. Peki ya eve geçince? İşte bebeklerle ilgili çok merak edilen 10 soru 10 cevap

  BEBEĞİM KOLİK Mİ? KOLİK BEBEK NASIL SAKİNLEŞTİRİLİR?

  Özellikle ilk 3 ayda bebeğiniz huzursuzluk ve ağlama nöbetleri mi yaşıyor? Kolik olabilir… Kolik bebeklerde beslenme ve uyku düzeni bozulur, huzursuzluk başlar. Konuyla ilgili haberimize bakabilirsiniz:

  BEBEK REFLÜSÜ NEDİR?

  Bebeğinizi yatmadan hemen önce beslemek, mide kapasitesinden fazla beslemek, yemekten sonra gazını çıkartmamak için faktörler bebek reflüsünü tetikleyebilir. Peki, bebek reflüsünü tetikleyen hatalar neler? İlgili haber için bakabilirsiniz:

  BEBEĞİN TIRNAKLARI NASIL KESİLİR?

  Bebekler sık sık elini ağzına götürdüğü için tırnak temizliği önemli. Tabi ki o keskin tırnaklarıyla gözünü, yüzünü çizebilir. Bu nedenle bebeğinizin tırnak bakımına dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer bebeğin tırnaklarının nasıl kesileceğini merak ediyorsanız, ilgili habere bakabilirsiniz:

  BEBEK KIYAFETİ NASIL SEÇİLİR?

  Bebeğin rahatı, sağlığı için de kıyafet seçimi önemli. Bebeğin hassas cildine uygun kıyafetler seçmenin de bazı püf noktaları var. İlgili haberimize bakabilirsiniz:

  - Advertisement -

  BEBEĞİM ÜŞÜYOR MUDUR?

  Özellikle yeni anne baba olanların en merak ettiği sorular arasında ‘bebeğim üşüyor mudur’ sorusu da var. Oda sıcaklığı önerilen derecede de olsa da bu soru hep akıllarda kalır. Bebeğin üşüyüp üşümediğini anlamak için bazı pratik püf noktaları var. İlgili haberimiz için bakabilirsiniz:

  BEBEĞİMİN KAFASINDAKİ ŞİŞLİK NE ZAMAN GEÇER?

  Bazı bebeklerin doğumdan sonra kafasında şişlik olabilir. Anne babaların ilk başta endişe ettiği bu durum çoğu zaman kendiliğinden geçecektir. Bu konuyla ilgili doktor yorumları için ilgili haberimize bakabilirsiniz:

  BEBEĞİ BİBERONLA BESLEMENİN PÜF NOKTALARI NELER?

  Yeni anne baba oldunuz, bebeğinizi biberonla besliyorsunuz. En büyük kaygı her zaman bebeğin genzine süt kaçması olur. Peki, bebek biberonla doğru şekilde nasıl beslenir? İlgili haberimize bakabilirsiniz:

  BEBEKLERDE EK GIDAYA NE ZAMAN GEÇİLİR?

  Bebeğiniz gün geçtikçe büyüyor. Anne sütü içiyor, biberonla mama alıyor… Peki, ek gıdaya geçmek için doğru zaman ne zaman? Sadece doğru zaman değil anne babaların ek gıda sürecinde yapması gerekenler de var. İlgili haber için bakabilirsiniz:

  BEBEĞİM KABIZ OLURSA NE İYİ GELİR?

  Ek gıdaya geçiş sonrası bebeklerde kabız yaşanabilir. Haliyle bebek için oldukça rahatsız edici bu durum için neler yapılabilir? Doktor önerileri için ilgili haberimize bakabilirsiniz:

  TUVALET EĞİTİMİNE NE ZAMAN BAŞLAMALI?

  Artık bezlere veda vaktinin geldiğini mi düşünüyorsunuz? Ama buna çocuğunuz karar verecek. Sizin yapmanız gerekense onun verdiği işaretleri doğru algılayıp uygun zamanı beklemek. Peki tuvalet eğitimi ne zaman başlamalı? Tuvalet eğitimi nasıl verilir? Bu konuda uzman yorumu için ilgili habere bakabilirsiniz:

  BU İÇERİKLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz