Diğer
  Ana SayfaHaberBergüzar Korel’den hamilelik süreci için duygusal mesaj

  Bergüzar Korel’den hamilelik süreci için duygusal mesaj

  -

  Oyuncu Bergüzar Korel, bir süre önce instagram hesabından doğum sonrası kilolarıyla ilgili esprili bir paylaşımla gündeme gelmişti. Bergüzar Korel bu kez hamilelik sürecine ilişkin duygusal bir yazı kaleme aldı.

  2009 yılında Halit Ergenç ile evlenen oyuncu Bergüzar Korel, mart ayında ikinci çocukları Han’ı kucağına almıştı. Bergüzar Korel, instagram hesabından hamilelik ve doğum sürecine ilişkin duygusal bir yazı paylaştı. Bergüzar Korel’in mesajı şöyle:

  BERGÜZAR KOREL’DEN DUYGUSAL MESAJ

  Bergüzar Korel’in paylaştığı satırlar şöyle:

  Böyle konuları konuşmayı sevmem açıkça sorulmasındaki cürete de şaşırırım… Ama hem büyük bir şov hem de kadınlar üstünde öyle bir baskı var ki yazmak istedim.Evet, iki çocuğumu da normal doğumla dünyaya getirdim. Sezeryan da olabilirdim. Bu benim tercihim ya da tıbbi bir zorunluluktan ötürü olabilirdi ve bu anneliğimden hiçbir şey eksiltmezdi!

  Evet ikinciyi de normal yapmak en büyük isteğimdi ama asla ve asla bunun fanatizmini ne kendime ne de doktoruma yaşatmadım. Önemli olan tek şey yavrumu sağlıkla kucağıma almaktı.
  Doğumdan bir gün sonra ilk vaka açıklandı. Kaygı dolu bir lohusalık ve emzirme süreci geçirdim.
  Hormonlarmış, psikolojik ve fiziksel sıkıntılarmış. Hiçbirine katlanma lüksüm olmadı.

  - Advertisement -

  FİZİKSEL VE PSİKOLOJİK SIKINTILAR YAŞADIM

  Hamileliğimin başından itibaren önce fiziksel sonra da psikolojik olarak dayanılmaz acılar ve sıkıntılar yaşadım. Kendim de şaşırdım nasıl ayakta kalabildiğime. Cevabım belliydi. İçimdeki mucizem.

  Şimdi bu satırları okuyan bebeği tutunsun diye yatan , ilaç alan, eşiyle, işiyle, ailesiyle ya da herhangi bir sebepten büyük stres altında olan SEN. Canım anne.. Bil ki seninle ayni şeyleri yaşadım. Söyleyebileceğim yegane şey; İçindeki mucizeye tutun, Bil ki o çok kuvvetli. Bil ki seni, TERKETMEYECEK, BIRAKMAYACAK, TUTUNACAK…

  Sana kavuşacağı günü senin kadar o da heyecanla ve aşkla bekliyor. Hep İnan, Dua et,
  Hisset. Öyle kolay değil seni bırakıp gitmesi.. Bunu hiç unutma! Kendine acıma!
  Niye benim başıma geliyor bu deyip kendini aşağı çekme! Unutma; Yıllardır beklediğin o gün geldi, seni seçti. Aylar sonra mucizeni kucağına alıp gözlerine baktığında bugünleri hatırlayacaksın..

  Ve diyeceksin ki… Büyük iş başardık mucizem, İyi ki hiç vazgeçmedim senden, İyi ki bırakmadın beni annem. Geçen sene bu zamanlar desteğe, duaya, inanca en çok ihtiyacım olan zamanlardı.

  Şimdi ise o günleri hiç unutmadan bugün tüm o güzel anneler için kalbimde ve dualarımda yer açtım bilesiniz. Sevgiyle.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz