Diğer
  Ana SayfaRöportaj“Berrin’in tam tersiyim; ben gülmeyi çok severim”

  “Berrin’in tam tersiyim; ben gülmeyi çok severim”

  -

  Yıldız Çağrı Atiksoy“Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisinde Berrin karakterini canladıran Yıldız Çağrı Atiksoy ile yoğun set çekimleri arasında buluştuk. Oyunculuktan beslenme şekline pek çok konuyu konuştuğumuz Atiksoy, herkesin merak ettiği cilt problemini nasıl çözdüğünü de anlattı.

  Üç yıl önce tüm Türkiye’ye deyim yerindeyse gözyaşlarına boğan “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisi yeni yüzlerle tanışmamızı sağladı. İzmirli genç oyuncu Yıldız Çağrı Atiksoy, baba sevgisinden mahrum yetişmiş evin büyük kızı “Berrin” karakteriyle bütünleşmiş durumda. Daha ilk sezon çekilirken bile insanlar Atiksoy’u çevirip “Sen gülebiliyor musun?” diye sormuş. Oyunculuk kariyerinde daha yolun başında olduğunu söyleyen Yıldız Çağrı Atiksoy’u Beykoz’da dizinin setinde ziyaret ettik ve keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

  Diziniz yayınlandığı ilk günden bu yana bir fenomen haline geldi. Neler değişti hayatınızda?
  Diziler sayesinde Türkiye’de kesinlikle ünlü oluyorsunuz, tanınıyorsunuz ama ben ünlü olmayı çok fazla umursayan biri değilim. Görsel olarak tanınıyor olmak beni ilgilendirmediği için bu anlamda bir şey değiştirmedi hayatımda. İçsel anlamda ise çok güzel dostluklar edindim; bu dizi benim için okul gibi oldu. Hoca diyebileceğim oyuncu ablalarım ve ağabeylerimden çok şey öğrendim. Hem hayata hem de oyunculuğa dair her şeyi konuşuyoruz. “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” setinde, her şeyi paylaşabileceğimiz bir ortam oluştu. Kendimi geliştirmek adına bu üç senede çok fazla birikimim oldu.

  Bu dizinin kariyer planlarınız arasında bu kadar büyük yer tutacağını tahmin etmiş miydiniz?
  Ben hayatım boyunca hiç plan yapmadım, plan yapmayı hiç sevmem. Sadece bu dizide olmayı çok fazla istedim. Dizinin daha ilk oluşum aşamasında Kanal D İç Yapımlar’dan nasıl olacağını dinlediğimde zaten büyük bir iş, büyük bir proje olacağını anlamıştım.

  - Advertisement -

  Sizi seçmelerinin sebebi sizce neydi?
  Seçmeler çok kötü geçmişti aslında. İnanılmaz heyecanlandım, yapamadım. Normalde ezberim çok kuvvetlidir ama heyecandan ezberi bile yapamadım. Yönetmenimiz bana teşekkür edip “Çıkabilirsiniz” dedi. Çıktım ve nasıl ağladım anlatamam size… Akşam telefon geldi ve seçildiğimi söylediler. İnanılmaz şaşırdım, sürpriz oldu benim için. Yönetmenimiz Zeynep Günay Tan, bana “Sende Berrin’in bakışları var” dedi. Eminim “Berrin”i benden daha iyi oynayacak çok kişi var ama bu şans işi.

  Şimdi son sezonu oynuyorsunuz değil mi?
  Üç sezonluk bir işti ama biliyorsunuz yapım şirketi veya kanal değişiklik yapabiliyor isterlerse.
  ocak-2013-roportaj-resim-2

  Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz