Diğer
  Ana SayfaBeslenme & DiyetBeslenme Raporu - Haziran 2013

  Beslenme Raporu – Haziran 2013

  -

  Birkaç ısırıkla işi bitirin
  Mideniz kazınıyor ve birkaç adımda ulaşabileceğiniz bir paket çikolata gözünüzde tütüyor. Onu yemezseniz sanki hayat devam etmeyecek gibi hissediyorsunuz. Yiyin! Ama sadece iki ısırık… Cornell Üniversitesi’nde yapılan yeni bir araştırmada açlık hisseden bir grup insanı ikiye ayırdılar. İlk gruba çikolata, kızarmış patates ve elmalı paydan oluşan atıştırmalıkları ikram ettiler ve tamamını yemelerine izin verdiler. İkinci grubun ise sadece birkaç ısırık yemesine izin verildi. 15 dakika sonra sorduklarında her iki grupta bulunanlar da doyduklarını ve tatmin olduklarını söyledi. Oysa birinci grup yüzde 77 daha fazla kalori almıştı!

   

   

  haziran-2013-beslenme-raporu-resim-2SOSYAL AĞLAR ZAYIFLATIYOR!
  İşin içine zihninizi de katarsanız yazı fit geçirmeniz daha kolay olacak. Bin kadın üzerinde yapılan bir araştırma, diyet yapmanın sağlıkları ve görünüşleri üzerinde olumlu etkilerine odaklanan 10 kadından dokuzunun kolaylıkla bir yıl boyunca kilo verdiğini ve ideal kilolarını koruduğunu gösterdi. Konuya olumsuz ve karamsar yaklaşan gruptaki 10 kadından beşinin ise kilo veremediği gözlemlendi. Diyet programı sırasında Twitter kullananlar ise bir adım daha öne geçti. Deneyimlerini takipçileri ile paylaşanlar kilo verme konusunda daha kararlı, kaçamaklar konusunda ise daha dirençli hale geldi çünkü takipçilerine hesap vermek zorundaydılar…

  - Advertisement -

  haziran-2013-beslenme-raporu-resim-3Ayın güzeli Bamya
  Seveni çok sever, sevmeyeni yanına yaklaşmak istemez. Siz de ikinci grupta yer alıyorsanız bu bilgileri okuduktan sonra fikrinizin değişmesi mümkün. Bamyanın sevilmemesinin en önemli nedeni içeriğindeki müsilajlar, yani pişmiş bamyaya kıvamını veren yapı. Oysa bamyaya şifacı özelliğini veren de bu kaygan madde. Müsilajlar besinlerle alınan kanserojen maddelerin bağırsakla temasını azaltıyor, bu yapı sayesinde kabızlığı engelliyor, kolesterol emilimini düşürüyor, toksinleri dışarı taşıyor. Aynı zamanda idrar söktürücü ve kan temizleyici olan bu mineral deposu sebzecikler, halsizliğe de iyi geliyor. İçeriğindeki yoğun K vitamini güçlü kemiklere sahip olmayı destekliyor. Zeytinyağlı ya da etli bamyanın tam zamanı… Kış ayları için buzluğunuza da biraz depolamayı unutmayın.

   

  haziran-2013-beslenme-raporu-resim-4

  Formsanté Dergisi Haziran 2013 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz