Diğer
  Ana SayfaGüzellikBikini vücudu vadeden jet yöntemler

  Bikini vücudu vadeden jet yöntemler

  -

  Egzersiz yaşamımızın baş tacı olsa da yaza bir ay kala küçük yardımlar almakta hiçbir sakınca yok. Öğle aralarında veya hafta sonu yaptıracağınız uygulamalarla plajlara hızlı ve etkili giriş yapabilirsiniz.

  Yaz öncesi forma girmek istiyorsanız bunun yolu tabii ki sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizden geçiyor. Bu iki kriteri yerine getiriyorsanız cerrahi olmayan estetik uygulamalar da bikini vücuduna giden yolda size yardımcı oluyor. Dermamed Bahçeşehir’den Estetisyen Alev Ayvaz, plajlarda rahatça salınabilmeniz için yaptırabileceğiniz son teknoloji uygulamaları anlattı.

   

  Medikal Ozon Tedavisi

  - Advertisement -

  Nedir: Medikal ozon tedavisi, yüzde beş ozon ve yüzde 95 oksijen karışımından oluşan tedavi amaçlı kullanılan bir bileşim. Ozon gazı medikal ozon jeneratörlerinde saf oksijenden üretiliyor. Dolaşım bozukluklarında, anti-aging ve yeniden canlanma ile cilt mantarları ve enfekte cilt lezyonlarında sıklıkla kullanılıyor. Ağrıların giderilmesinde, kronik yorgunluğun tedavisinde, bağışıklığın güçlendirilmesi ve vücut direncinin artırılmasına katkı sağlıyor.

  Süre: Dört-altı hafta içinde sonuç alınıyor. Seans süresi 30-40 dakika.

  Sakıncalı durumlar: İleri derecede kansızlık ve kanla ilgili bazı kalıtsal hastalıkları olan hastalara uygulama yapılmıyor.

   

  Akustik Dalga Terapisi 

  Nedir: Selülit yıllardır birçok farklı yöntem ile yok edilmeye çalışılıyor ancak tatmin edici sonuçlar alınamıyor. Yeni bir buluş olan Akustik Dalga Terapisi, dünya çapında kanıtlanmış başarıları ile dikkat çekiyor. Bu terapide hiçbir kimyasal madde kullanılmıyor. Enjeksiyon ya da lazer uygulaması da yapılmıyor. Sadece güçlü ses dalgası darbeleri kullanılıyor. Selülit problemi olan kişilerde, gevşeme ve sarkma problemlerinde, bölgesel incelmede sıklıkla kullanılan güvenilir bir tedavi yötemi. Portakal kabuğu görüntüsünü ortadan kaldırmak hedefleniyor. Derinin kalınlaşmasına ve yağ tümseklerinin azalmasına yardımcı oluyor. Cildi kalınlaştırıyor ve kalitesini artırıyor. Ödem ve yağ birikmesinin engellenmesine yardımcı oluyor.

  Süre: İki-dört hafta sonra olumlu sonuçlar elde edilmeye başlanıyor. Bacak ve karın bölgesine uygulama 60 dakika sürüyor. Alan küçüldükçe süre de kısalıyor. 

  Sakıncalı durumlar: Hamilelere, bacakta flebit ve derin ven trombozu olanlara, kontrolsüz diyabet ile ciddi kardiyo ve vasküler hastalarına uygulama yapılmıyor.

   

  Ultrakavitasyon Sistemi

  Nedir: Bölgesel yağlanma ve selülitle ultrason yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntem. Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden oluyor. Bununla birlikte oluşan köpüklenme önce genişleme sonra patlama yaratıyor. Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depo yağların yapısını bozuyor. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırmaya çalışılıyor. Serbestleşen bu yağların, adalelerde yakılarak ya da üriner sistem ve karaciğer yoluyla vücuttan dışarı atılması hedefleniyor. 

  Süre: Dört-altı hafta içinde sonuç alınıyor.

  Sakıncalı durumlar: Hamilelere, kalp hastalarına, kalp pili takanlara, yüksek tansiyon hastalarına, karaciğer ve böbrek ile ilgili bozuklukları bulunanlara uygulama yapılmıyor.

   

  Karboksiterapi

  Nedir: Karbondioksit (CO2) gazının tedavi amaçlı deri altına enjekte edilerek dolaşımın ve dokudaki bölgesel metabolizmanın hızlandırılması işlemi. Tedavi hızlı, rahat, etkili ve cerrahi olmayan bir yöntem olarak kabul ediliyor. Lokal yağlanma, ameliyat ve yara izleri, cilt çatlakları, el ve yüz derisinin toparlanması ve gençleştirilmesi hedefleniyor.

  Süre: Yapılacak bölgeye göre seans süresi değişiyor. Ortalama 30-50 dakika sürüyor. Dört-beş seanstan sonra etkisi görülebiliyor. Toplamda 10-15 seans yapılabiliyor. 

  Sakıncalı durumlar: Hamileler, emzirenler, pıhtılaşma bozukluğu olanlar, yüksek tansiyon hastalarına karboksiterapi önerilmiyor.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz