Diğer
  Ana SayfaHaberBilanço ağırlaşıyor! Corona Virüsü yarasalardan yılanlara mı geçti?

  Bilanço ağırlaşıyor! Corona Virüsü yarasalardan yılanlara mı geçti?

  -

  Önce Çin’in Wuhan kentinde görülen sonra diğer şehirlere yayılan hatta ABD’ye kadar sıçrayan Corona virüsünde tehlike git gide büyüyor. 

  Şuana kadar 25 kişinin ölümüne neden olan Corona virüsü 830 kişiyi de etkisi altına aldı. Müşahade altına alınanların sayısı 8 bin 420 olurken, 177 kişinin durumunun da ağır olduğu belirtildi. 

  WUHAN KENTİNDE GİRİŞ ÇIKIŞLAR KAPATILDI

  Çinli yetkililer en çok vakanın görüldüğü Wuhan kentinde ulaşımı durdurdu, şehrin giriş çıkışlarını kapattı. Ayrıca kentten diğer şehirlere uçuşlar iptal edildi.

  ULAŞIMA DURDURMA KARARI

  - Advertisement -

  CORONA VİRÜSÜ YARASALARDAN YILANLARA MI GEÇTİ?

  Araştırmacılar Corona virüsündeki protein kodlarını kuşlar, yılanlar, dağ sıçanları, kirpi, yarasalar ve insanlar gibi farklı hayvan konakçılarında bulunan koronavirüslerin protein kodlarıyla karşılaştırdılar. Raporda, yılanlardaki protein kodlarının virüsle benzerlik gösterdiği ortaya çıktı.

  Yılanlar genellikle vahşi doğada yarasalarla besleniyor. Yakalanan yılanlar da Wuhan’daki yerel deniz ürünleri pazarında satılıyordu. Araştırmacılar Corona Virüs salgınının başlangıcını yarasalardan yılanlara, yılanlardan da insanlara şeklinde sıçradığı olasılığı üzerinde duruyor.

  WUHAN’DA DENİZ ÜRÜNLERİ PAZARI KAPATILDI!

  Salgının başlamasıyla birlikte Wuhan’da bulunan deniz ürünleri pazarları dezenfekte edilip kapatıldı. Bu da virüsün kaynak noktasını ve hayvanını bulmayı zorlaştırdı. C

  CORONA VİRÜSÜ HANGİ ÜLKELERDE GÖRÜLÜYOR?

  Diğer yandan, Hong Kong ve Makao özel idari bölgelerinde ikişer ve Taiwan’da bir vaka tespit edilirken, Japonya, Güney Kore, ABD ve Singapur’da birer, Vietnam’da ise 2 yeni korona virüsü vakası görüldüğü bildirildi.

  ÇİN’DE ORTAYA ÇIKAN CORONA VİRÜSÜ ABD’YE SIÇRADI

  YARASA ÇORBASI NEDİR?

  Sosyal medyada yarasa çorbası yiyen Çinli görüntülerinin yayınlamasıyla herkes yarasa çorbasını araştırmaya başladı. Peki nedir bu yarasa çorbası? Pek çok Asya ülkesinde, yarasa ve çorbası mutfak kültüründe yer alıyor. Çorba yarasaların bütün olarak pişirlmesiyle yapılıyor. Yarasa etinin keskin ve pek de hoş olmayan bir kokusu bulunmaktadır. Bu kötü kokunun giderilmesi için yarasalar sarmısak ve özel soslarla ıslatılıyor. Yarasalar sadece çorba için kullanılmıyor. Daha sonra kızartılarak masaya özel soslarla beraber ayrıca da servis ediliyor.

  SAĞLIK BAKANI’NDAN CORONA VİRÜSÜ AÇIKLAMASI



  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz