Diğer
  Ana SayfaSağlıkBir buçuk saatte fazlalıklardan kurtulmak mümkün mü?

  Bir buçuk saatte fazlalıklardan kurtulmak mümkün mü?

  -

  Kumsala fazlalıklarınızı da götürmek zorunda olduğunuzu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Yeni çıkan zayıflama uygulamaları hem fazlalıklardan hem de zamandan kazandırıyor. İşte bu uygulamalardan biri de bir buçuk saat kadar kısa zamanda zayıflatan sudatonic yöntemi!

  NASIL UYGULANIYOR ?
  İşlem, vücutta yağ yakmayı hızlandırmayı hedefliyor. Yağ hücrelerinin azalmasına ve lenfatik dolaşımla atılmasına yardımcı oluyor. Kamuran İşsezer, “Yöntemin dört tane özel kremi bulunuyor. Uygulama yapılacak kişinin vücuduna ilk olarak masajla özel bir krem sürülüyor. Ondan sonra fazlalık olan bölgeye özel bir krem sürülüyor. Sonra kişi sarılıyor ve ısı uygulaması yapılıyor. Uygulama 60 dakika sürüyor. Sonrasında ise bitim kremi sürülüyor. Infrared ısı terapisi egzersiz görevi de görüyor. 20-30 dakikalık bir seans, 6 millik koşuya eşdeğer oluyor. Bu işlemlerle beraber diyetisyen kontrolünde beslenme de kontrol ediliyor” diyor.

  Hangi bölgeler için daha etkili?
  İlk olarak karın ve üst bölgede değişiklikler görülüyor. Sonra kalça ve bacaklarda incelme sağlanması hedefleniyor.

  Kimlere yapılamıyor?
  Kalp pili taşıyanlar, hamileler ve vücudunda implant ya da platini olan kişilere bu uygulama yapılamıyor.

  Yaz geldi gelmesine de kilolar gitmedi! Peki bu durumda ne yapacaksınız? Kilolarınızı da yanınıza alıp, kumsala mı ineceksiniz yoksa en kısa zamanda zayıflatacak uygulamalardan birine mi koşacaksınız? Eğer ikinci şıkkı seçecekseniz yeni çıkan uygulamalardan biri olan sudatonic’i deneyebilirsiniz. Infrared terapi sistemi olarak bilinen yöntem, zayıflamayı ve toksin atmayı sağlayan bir uygulama. Sudatonic uygulaması hakkında bilgi veren Estetisyen Kamuran İşsezer, işlemin yaklaşık 1.5 saat sürdüğünü belirtiyor.

  Kilolar ve selülitlere elveda!
  Yöntem, kilo vermenize yardımcı olurken toksinlerden arındırmayı da amaçlıyor. Kamuran İşsezer, işlemin haftada iki ya da üç defa uygulandığını belirtiyor ve “10 seansta ortalama 5 kilo verilmesi hedefleniyor. Her seansta kilo ölçümü yapılıyor. Uygulama yapılacak kişi geldiğinde ilk önce kilosuna bakılıyor, yağ ölçümü yapılıyor, problemli bölgeler ölçülüyor ve uygulamadan sonra tekrar karşılaştırma yapılıyor. İşlemin hemen sonrasında sonuç görmek mümkün oluyor” diyor. Fazlalıkların yanında selülitlerde de 2-3 seans sonra azalma fark ediliyor.

  - Advertisement -

  Cildi de güzelleştiriyor
  İşlem, cildi güzelleştiriyor. Cilt hem sürülen kremler hem de terlemeyle atılan toksinler sayesinde değişiyor. Bir hafta boyunca ciltteki değişiklik hissediliyor. Kişilere, uygulamaya girmeden önce, haftada iki defa, vücut peeling’i yapmaları öneriliyor.

  Nilgün Yıldız

  Formsante Dergisi Haziran 2011 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz