Ana Sayfa Güzellik Bırak dağınık kalsın!

Bırak dağınık kalsın!

nisan-2012-puf-noktasi-resim-1

Ah şu saçlar! Kötü göründüğünde ne yaparsak yapalım güzel hissedemeyiz, iyi göründüğünde ise kendimizden başka kimseyi beğenmeyiz.

Bir kadının en hassas noktası saçlarıdır. Fakat nedense yüzüne verdiği önemi saçlarına vermeyi hep unutur. Ta ki saçları boyadan yanmaya, işlemlerden kopmaya başlayana kadar. İşte o anda güzellik sorunlarının tümü askıya alınır çünkü telaş başlamıştır. Artık eski saçlar sadece fotoğraflarda kalan bir anı olurken tek dert bakım yapmak olur. Eğer siz de aynaya baktığınızda bu duyguları yaşıyor ve artık yaşamak istemiyorsanız saç bakımındaki altın kurallara dikkat etmelisiniz.

MASKELER
Her kadın, saçı ister sağlıklı olsun ister yıpranmış mutlaka bir saç maskesi kullanmalı.
nisan-2012-puf-noktasi-resim-2
● Saçlarınız kuruysa bunun nedeni bakımsızlık olabilir. Bunu önlemenin yolu ise haftada en az bir defa yapılan saç maskelerinden geçiyor. Saç maskenizi ise hemen öyle sürüp, durulamakla kurtulamazsınız. Saçınıza maskeyi sürdükten sonra hafif sıcak bir havluyu başınıza sarıp en az bir saat beklemek iyi bir sonuç verecektir.
● Saç bakımında yapılan en büyük hatalardan biri de saç diplerine maske uygulamak. Oysa dipten yeni çıkan saçlarınıza maske uygulamak yerine uçlarına uygulamalısınız.
● Eğer saçlarınız çok yıprandıysa kuruyken tarama alışkanlığınızı bırakmalısınız. Çünkü kuru saçları taramak kopmalarına ve daha çok kırılmalarına neden oluyor.
● Unutmayın, çok sık fön çektirmek, çok fazla ısıya maruz kalmak da saçı yıpratıyor.

YAĞLAR
Saç bakım yağları da bu sezon öne çıkan ürünlerden. Özellikle kırık uçlu saçların düzelmesinde önemli rol oynuyorlar.
nisan-2012-puf-noktasi-resim-3
SERUMLAR
Son yıllarda özellikle öne çıkan durulanmayan saç serumları gün içinde saçın yıpranmasına engel olurken fön gibi işlemlerden önce uygulandığında saçı koruyor.
nisan-2012-puf-noktasi-resim-4
Nilgün YILDIZ

Formsanté Dergisi Nisan 2012 Sayısı

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here