Diğer
  Ana SayfaRöportajBıraktığı yerden devam ediyor…

  Bıraktığı yerden devam ediyor…

  -

  Emine ÜnÇoğumuzun hafife aldığı baş ağrısının felce kadar götürebileceğini acı şekilde öğrenen isimlerden biri olan Emine Ün, aylarca süren mücadelesini sonunda yendi. Şimdi hem program sunuyor, hem de hayatını, ayrıntılara takılıp üzülmeden yaşamaya çalışıyor.

  Son olarak programında rahatsızlanan ve herkesi korkutan Emine Ün, aylar önce hiç beklemediği anda zorlu bir hastalıkla karşılaştı. Bir anda sağ tarafı felç olan ve uzun süre tedavi gören Ün, ilk günlerde yataktan bile kalkamazken şimdi karşımızda dimdik duruyor ve sunduğu programla sağlık hakkında bilgiler veriyor. Kendisiyle görüşmeye gittiğimizde bizi de gayet sağlıklı bir şekilde karşılayan güzel sunucu, hastalık döneminde yaşadıklarını, hayatında nelerin değiştiğini formsané okuyucularına anlattı.

  Önemli bir rahatsızlık geçirdiniz.
  Hastalığınızın ilk belirtileri nelerdi?

  Rahatsızlığım beyinde toplardamar tıkanıklığıydı. Ciddi bir başağrısı ile kendini gösterdi. Aslında bir ya da iki gün boyunca başım çok ağrıdı ve son gün hastaneye gittiğimde sağ tarafımda ciddi bir uyuşma olmuştu. Hastaneye vardığımda sağ tarafım tamamen felç olmuştu. Erken tanı, hastaneye erken gitmem, genç olmam ve sigara içmemem ise hastalığı atlatmamda çok etkili oldu. Doğru bir tedavi ve doğru doktorlar sayesinde bu hastalığı yendim. Ameliyat olmam gerekmedi, ilaçlarla hemen müdahale edildi. Yoğun bir ilaç tedavisi, fizik tedavi ile çabuk bir şekilde iyileştim.

  Hastanede ne kadar süre kaldınız?
  Hastanede yaklaşık on güne yakın kaldım. Yoğun bir tedaviydi fakat vücut çok çabuk cevap verdi. Tedavim hala devam ediyor. İyileşme süreci ise bir ay sürdü.

  - Advertisement -

  Felç ne kadar sürdü?
  Felç durumu bir hafta on gün kadar sürdü. Kan sulandırıcılar çok etkili oldu. Fizik tedavi de aldım ve bu sayede çabuk iyileştim. Hala kontrollerim, kan tahlillerim devam ediyor. İlaçlarımı da kullanıyorum.

  Toplardamar tıkanıklığı neden oluyor?
  Toplardamar tıkanıklığı genetik de olabiliyor, bünye de yapabiliyor. Az su içmek, stresli ortamlar, genetik yapı bu hastalığın üzerinde etken oluyor. Ben de görülmesinin nedeni pıhtılaşma bozukluğu. Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz