Diğer
  Ana SayfaİlişkiBiz sustuk erkekler konuşuyor

  Biz sustuk erkekler konuşuyor

  -

  Ayrı gezegenlerin insanları olarak sık sık fikir ayrılığına düşüyoruz, özellikle de yatak odasında. Bu konuda çok eleştirdiğimiz partnerlerimizin de bize söyleyeceği bir şeyler var.

  Freud kadın cinselliğini ruhun karanlık kıtası olarak tanımlıyordu. O zaman biz kadınlar için erkek cinselliğini karanlık gezegen olarak tanımlamak da mümkün. Konuyu sadece yatakta yaşananlara indirgersek erkeklerin aslında çok düz, basit ve anlaşılır olduklarını söyleyebilir miyiz? Aslında hayır. Erkeklerin performanslarını gösterdikleri en önemli sahnelerden biri yatak odası ve burada gördükleriniz tam anlamıyla gerçek değil, bir tür tiyatro. Eşini memnun etmeye odaklanmış bir kadın ise çoğu zaman erkeğin bu tiyatroda oynadığı rolü gözden kaçırıyor. Sizin o sırada göremediklerinizi biz bir hatırlatalım dedik; erkeklerin maskesini düşürmeye hazır mısınız?

   

  Övgüden hoşlanırlar

  - Advertisement -

  Erkekler de yatakta en az kadınlar kadar övgüler duymaya önem veriyor ve olumlu geri bildirimler aldıklarında seksüel açıdan kendilerine daha çok güveniyor. Övgülere yatak odasına geçmeden önce başlayabilirsiniz. Onu tepeden tırnağa süzün ve ne kadar hoş göründüğünü söyleyin. Soyunduktan sonra onu bir daha süzüp ne kadar iyi bir vücudu olduğunu söylemek de sizin yararınıza olacak. Erkekler genellikle vücut ve organ ölçüleri ile saçlarını çok dert ediyor ve bu konuda olumlu sözler duymak hoşlarına gidiyor. Bunu yapmacık bir şekilde değil, içinizden gelerek ve ikna edici olarak yapmanız hassasiyetlerini giderir.

   

  Samimiyetten çekinirler

  Araştırmalar gösteriyor ki erkek çocuklar okul yaşına kadar kızlara göre kendilerini daha çok ifade ederken okul ile birlikte sosyal baskı başlıyor ve aslında çok insani bir ihtiyaç olan duygular ve düşünce paylaşımı kapalı kapılar ardına gizleniyor.

  Bu nedenle samimiyet erkekleri, boğucu buldukları için değil aslında ne kadar ihtiyaçları olduğunu fark ettikleri için korkutuyor. Peki ne yapmalısınız? Öncelikle partnerinizin seks sonrası uzaklaştırmasının düşüncesizce bir hareket olmadığını, bu çocuksu alışkanlığın erkek olmakla ilgili olduğunu kabul edin. Siz de biraz geri çekilin ve onun iletişime ne kadar ihtiyaç duyduğunu kendisinin fark etmesini sağlayın.

   

  Bazen ilkel olmak isterler

  Samimiyet, yakınlık, sıcaklık hoş olsa da bazen daha ilkel bir seks deneyimi yaşamak erkeklerin hoşuna gidiyor. Bunu kişisel algılamayın Bu bir erkek için kadına hakim olmaya çalışmanın bir yolu değil, aslında onu büyüleme çabası. Böyle bir isteği olduğunda bu tür bir birleşmeye katlanmak yerine onun sizi büyülemesine izin verin, tadını çıkarın.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz