Diğer
  Ana SayfaGüzellikBotoks ne zaman yapılıyor?

  Botoks ne zaman yapılıyor?

  -

  Botulinum toksini kısaca botoks, günümüzdeki en popüler estetik operasyonları arasındadır.  Peki, botoks kaç yaşında yapılıyor? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, botoks uygulamalarının yaşa göre farklı uygulamaları ve etkileri olduğunu belirtti. İşte ‘botoks ne zaman yapılıyor?’ sorusunun yanıtı…

  BOTOKS KAÇ YAŞINDA YAPILIR?

  Botulinum toksini kısaca botoks, günümüzdeki en popüler estetik operasyonları arasındadır. 1997 yılından beri giderek artan oranlarda tüm dünyada başarıyla uygulanıyor. Son yıllarda 30 yaşın altındakiler arasında da kırışığı oluşmadan önlemek amacıyla yaygın olarak kullanılıyor.

  Yoğun olarak kullanılan mimikler ciltte kırışıklıklara neden olmaktadır. Günümüzde bu kırışıklıklar 30’lu yaşları beklemeden oluşmaya başlamıştır bu nedenle 20’li yaşlardan itibaren botoks tedavisine başlayanlar var. 

  Botoksun uygun dozlarda ve doğru noktalara uygulanmasıyla yüz ifadesini dondurmadığı, minimal düzeylerde kullanıldığında fark edilmediği ortaya çıktıkça estetik cerrahinin en popüler prosedürü haline geldi. Günümüzde sadece estetik cerrahide değil, nörolojiden obezite tedavisine kadar oldukça geniş alanda ameliyatsız bir teknik olarak kullanılmaktadır.

  YAŞ GRUPLARINA GÖRE BOTOKS UYGULAMALARI

  Botoks uygulaması ile alın bölgenizdeki yatay kırışıklıklar, iki kaş arasındaki dikey kırışıklar, göz kenarlarındaki kaz ayakları ve kaş düşüklüklerinin oluşması önleyebiliyor. 30’lu yaşlarda bazı cilt kırışıklıklarında botoks ve dolgu uygulamasının bir arada yapılması gerekebilir. Kırışıklar oluşmaya başladığı için daha fazla miktarda botoks enjeksiyonu kullanılması gerekebilir.

  - Advertisement -

  2 ila 4 gün arasında botoks enjeksiyonu tam olarak etkin hale gelerek gereksiz ve aşırı mimik kullanımını en aza indirir. Doğru noktalara doğru dozlarda uygulandığı için mimiklerinizde kaybolma ve yüzde donuk bir ifadeye neden olmaz.

  Botoks etkisi geçici bir prosedür olduğu için yüzde kırışıkların tekrar çıkma süresine, bu ortalama 6 ay ile 1 yıl içinde değişiklik gösterebiliyor, hastanın isteğine göre tekrarlanabilir.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz