Diğer

  Botox

  -

  Yüz bölgesinde oluşan derin kırışıklar, botox yöntemiyle gideriliyor. Sadece 5 dakika süren işlem ağrısız ve sancısız. Ancak yan etkisi olduğu yolunda çıkan haberler, kafamızı karıştırdı. Bu konuyu uzmanıyla konuştuk.

  Botox, besin zehirlenmesine yol açan bakteriden üretilen bir toksin. Önceleri kas hastalıkları ve şaşılık tedavisinde kullanıldı. Göz tiklerini tedavi ederken kırışıklıkların kaybolduğunu fark eden uzmanlar, toksini kozmetikte kullanmaya başladılar.

  İğneyle uygulandığı için iz bırakmayan yöntem, oldukça ilgi görüyor. Kaş çatma çizgileri, alın çizgileri, göz kenarı kırışıklıkları, kaş kaldırma, dudak çizgileri ve yüz asimetrileri botoksun çözüm getirdiği alanlar.

  Etkisi 4-6 ay devam ediyor. Kalıcı bir yöntem olmadığı için işlem tekrar edilmeli. Sonra etkisi 8-10 aya kadar uzayabiliyor. Zamanla daha çok kas lifini etkiliyor. İşlem kısa aralıklarla tekrarlanırsa, kaslar direnç geliştirebiliyor. Bu yüzden tekrarlar eresında en az 6 ay olmalı.
  Botox'tan sonra 2-3 saat, masaj veya cilt bakımı yaptırmamak gerekiyor. Ağrı kesicilerden de uzak durmakta fayda var.

  Kaslar tamamen bloke edildiğinde yüzü ifadesizleştirdiği ve başka bölgelerde yeni kırışıklıklara yol açtığı yolundaki haberler kadınları düşündürüyor. Uzmanlar, deneyimsiz kişilerce uygulandığında mimklerin fonksiyonunu yitirdiği görüşünde. İlaç istenilmeyen kaslara dağılırsa, göz kapağı düşüklüğü ya da çift görme meydana geliyor. Enjeksiyon yerlerinde morarmalar da olabiliyor. Tek seferde yüksek doz uygulamalar antikor oluşmasına sebep oluyor.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz