Diğer
  Ana SayfaKoronavirüsBTP Genel Başkanı Haydar Baş Koronavirüs'ten hayatını kaybetti

  BTP Genel Başkanı Haydar Baş Koronavirüs’ten hayatını kaybetti

  -

  Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş, Trabzon’da tedavi gördüğü hastanede Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

  AİLESİNDEN 8 KİŞİNİN KORONAVİRÜS TESTİ POZİTİF ÇIKTI

  Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş, memleketi Trabzon’da, ailesinden 8 kişi ile ‘COVID-19’ testleri pozitif çıkınca hastanede koronavirüs tedavisine alındı.

  Haydar Baş ve ailesinin oturduğu Akçaabat’a bağlı Sarıtaş Mahallesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alınmıştı.  

  YOĞUN BAKIM SERVİSİNE ALINDI

  Akçaabat ilçesindeki özel hastanede 4 gündür tedavi gören Baş, solunum desteğine ihtiyaç duyunca dün yoğun bakım servisine alındı.

  Baş, doktorların tüm müdahalelerine rağmen bugün yaşamını yitirdi.

  - Advertisement -

  HAYDAR BAŞ KİMDİR?

  28 Ocak 1947 Trabzon doğumlu Haydar Baş, Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) kurucusu ve mevcut genel başkanı. İlk, orta ve lise öğrenimini Trabzon’da tamamlayan Haydar Baş, Kayseri’deki Erciyes Üniversitesi’ne bağlı Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun olmuştur. 

  Dokuz yıldır Bakü Devlet Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışan Sayın Baş, halen Doğu Dilleri ve Edebiyatlarını Araştırma Fakültesi, Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde vazifesini sürdürmekteydi.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

  PROF. DR. CEMİL TAŞÇIOĞLU KORONAVİRÜS NEDENİYLE HAYATINI KAYBETTİ  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz