Diğer
  Ana SayfaAktüelBu programla Kaybeden Kazanıyor!

  Bu programla Kaybeden Kazanıyor!

  -

  Omega Pharma, Avrupa’nın bir numaralı kilo kaybı ürünü olan XL-S Medical için 2014 yazından itibaren Türkiye’de gerçekleştireceği iletişim kampanyalarında yer almak üzere marka yüzlerini arıyor. “XL-S Medical ile Kaybeden Kazanır” adıyla başlatılan programda adaylar 12 hafta boyunca takip edecekleri sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz programını, ürünle destekleyerek hedefledikleri kiloya ulaşmaya çalışacak.

  Omega Pharma’nın XL-S Medical global iletişim kampanyasının Türkiye ayağı olan “Kaybeden Kazanır” programı start aldı. Dengeli beslenme ve düzenli egzersizin yanında XL-S Medical ile desteklenen programı en iyi şekilde uygulayan adaylar firmanın marka yüzü olma hakkını kazanıyor. Sağlıklı yaşam konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan programın jüri üyeleri, alanında başarılı isimlerden oluşuyor. Jüri üyeleri: Feyza Bayraktar (Psikolog), Dr. Haşmet Pamuk (İç Hastalıkları Uzmanı), Kerem Sanlıman (Fotoğraf Sanatçısı), Selahattin Dönmez (Uzman Diyetisyen), Dr. Özgür Selçuk (Omega Pharma Yetkilisi) ve Şulecan Toközlü (Medya İletişim Uzmanı).

   

   

  - Advertisement -

  Programı en iyi şekilde uygulayarak hedefe ulaşan kazanacak

  10 Şubat’ta, Taksim Point Hotel’de yapılan elemeler sonucunda 600’ün üzerinde başvuru arasından yüz yüze görüşmelerle 16 aday belirlendi. 17 Şubat’ta Nişantaşı Sofa Hotel’de yapılan workshop organizasyonunda ise adaylar bir araya geldi. Workshop organizasyonu alanında uzman isimlerin ilgi çekici sunumları ile renklendi. Omega Pharma Pazarlama Müdürü Dr. Özgür Selçuk, bu programın Türkiye organizasyonunu gerçekleştiriyor olmaktan duydukları heyecanı anlattı: “Omega Pharma’nın Avrupa’da son iki senenin en çok tercih edilen kilo kontrol ürünü olan XL-S Medical için global alanda yürüttüğü iletişim kampanyasının Türkiye ayağını gerçekleştiriyoruz. Avrupa’nın pek çok ülkesinde benzer programlar yürütüldü ve her ülke kendi marka yüzlerini seçti. Şimdi sıra Türkiye’de, Mayıs ayında program sonuçlandıktan sonra, en çok değişimi geçiren ve sosyal hayatında kilo vermenin en çok olumlu etkisini gören beş adayla birlikte kampanyaya başlayacağız. Bu yarışma sonunda belirlenecek marka yüzlerini eczane çalışmaları, ürün broşürleri ve sosyal medyada görebileceksiniz.”  

  Online site üzerinden başvuruların toplandığı programda sağlık taramaları ve yüz yüze görüşmeler sonucunda adaylar belirlendi. Dr. Özgür Selçuk, “Kilo verme sürecinin ciddi bir programlama işi olduğunu ve farklı bileşenlerden oluştuğunu vurgulamak gerekiyor. ‘Kaybeden Kazanır’ın hedefi de adayların diyetisyenleri ve mentorları ile birlikte belirlenecek programı en doğru şekilde uygulayarak hedefleyecekleri kiloya ulaşmalarıdır. Sağlıklı yaşamı hayatına en iyi entegre edebilen aday kazanacak” şeklinde konuştu.

   

  kaybeden3

  Murat Bür, adaylar için hazırladığı egzersiz kartlarının nasıl kullanılacağını 15 dakikalık fitness dersiyle anlattı.

   

   

   

   

   

   

  Uzmanlardan adaylara faydalı öneriler

  Nişantaşı Sofa Hotel’de uzmanlarla bir araya gelen 16 adayın önce Kerem Sanlıman tarafından fotoğrafları çekildi. Bu fotoğraflar program sonunda adayların değişim durumlarını da gösterecek. Günün ilk konuşmacısı Uzman Diyetisyen Selahattin Dönmez, başarılı kilo vermenin sihirli formülünü anlattı. Uzm. Dyt. Dönmez, kilo verme konusunda yaşanan en büyük sorunlardan birinin, kadınların yeme bozukluğunu normal bir davranış olarak görmelerinden kaynaklandığını söyledi. Dönmez; “Elemeler sırasındaki izlenimlerimiz bize şunu gösterdi: Kilo vermek isteyen bu adaylarda büyük bir farkındalık yaratmak gerekiyor. İlk adım adaylara zayıflamanın yollarını detaylı anlatmak. İkinci adım fiziksel aktivitenin hayatlarının olmazsa olmazı haline getirilmesi ve üçüncü olarak da beslenmelerindeki fazla yağın atılması. Adaylar sağlıklı beslenme bilgisine sahip ama bu bilgiyi kullanmıyorlar. Hatta adayların çoğunun neredeyse bir beslenme uzmanı düzeyinde bilgiye sahip olduğunu fark ettim. Sadece tabaklarında sahip oldukları zayıflama sırlarını bilmiyorlar, daha doğrusu bunun farkında değiller.” Uzm. Dyt. Selahattin Dönmez, adaylara faydalı bilgilerin yanı sıra iki özel tarifini vermeyi de ihmal etmedi. Yaşam Koçu Didem Şen Pamuk ise adaylara her hafta yapacakları görüşmeler hakkında genel bilgiler verdi. Sağlıklı yaşam danışmanlık desteği sunacak olan Şen, hazırladığı kitapçıkları adaylara dağıttı. ‘Kazanç ve destek kartları’ da içeren kitapçıklar, adayların program sırasında önceliklerini belirlemelerine ve farkındalık kazanmalarına yardımcı olacak.  

   

  Sağlıklı yemeklerle kilo kontrolü

  Gastronomi dünyasının önemli isimlerinden Emel Başdoğan, kilo kontrolünde yardımcı olacak gıdalar hakkında bilgi verdikten sonra adaylara uygulamalı yemek dersi verdi. Jüri üyelerinden Psikolog Dr. Feyza Bayraktar, yemek yeme, kilo alma ve diyet psikolojisi konusunda aydınlatıcı bilgiler paylaştı. “Hayatta mükemmel karar yoktur” diyen Psk. Bayraktar, adaylara hem çok yiyip hem de zayıf olunamayacağı uyarısında bulundu ve ekledi: “Kiloya sebep olan en önemli neden yeme bozukluğudur. Kilo vermeyle ilgili bir duygu varsa, kilo vermek o kadar zorlaşır.” Fitness eğitmeni Murat Bür ise önce egzersizin faydalarından bahsetti sonra da adaylara özel hazırladığı egzersiz kartlarıyla 15 dakikalık bir fitness çalışması yaptırdı. Günün son konuşmacısı Uzm. Dr. Orkan Karaca ise obeziteyle mücadelenin önemini ve XL-S Medical’i anlattı: “Bu ürün, sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizle birlikte kilo vermeyi artırıyor. Her ana öğünden sonra düzenli olarak iki tablet alınması şeklinde öneriliyor.”

  Emel Başdoğan adaylara sağlıklı besinler hakkında bilgi verdikten sonra uygulamalı dersle yemek yapmayı öğretti.

   

  kaybeden2Ürünlerini toplantının sonunda alan adaylar 12 hafta boyunca diyetisyenlerinin önerdiği beslenme programını uygulayıp düzenli egzersiz yapacak.

   

  Adaylardan beklenenler

  – Diyetisyen kontrolüne düzenli gitmek

  – Düzenli egzersiz yapmak

  – Etkinliği klinik çalışmalarla kanıtlanmış XL-S Medical’i düzenli ve önerilen şekilde kullanmak

  – Didem Şen Pamuk’tan telefonla görüşerek haftalık düzenli koçluk desteği almak

  – Aylık paylaşım toplantılarında bulunmak

   

  Bu bir ilandır.

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz