Diğer
  Ana SayfaSağlıkBu yağa evet!

  Bu yağa evet!

  -

  Somon, sardunya, hamsi gibi soğuk deniz balıklarında; keten tohumunda ve cevizde bol miktarda bulunan Omega 3 yağ asitlerini yeterince tükettiğinizden emin misiniz? Çünkü bu tip çoklu doymamış yağlar, diğer doymuş yağların aksine vücudunuz için hayati önem taşıyor. Kan basıncını düşürmekten kötü kolesterolle savaşmaya, hafızanızı güçlendirmekten cildinizi güzelleştirmeye kadar birçok görevi olan Omega 3 yağ asitlerini doğal yollarla tüketemiyorsanız gıda takviyesi formunda da alabilirsiniz.

  ekim-2011-vitamin-raporu-resim-2Ameliyat öncesi gıda takviyesi alımına dikkat
  Bazı gıda takviyeleri ameliyatlar sırasında istenmeyen etkilere neden olabiliyor. Bu nedenle doktorunuza aldığınız vitaminler, mineraller, bitkisel takviyeler ya da herhangi bir başka takviye konusunda tam bir bilgi vermeniz gerekiyor. Doktorunuz bu ürünleri almayı operasyondan 2-3 hafta önce durdurmanızı isteyebilir.

  Kalsiyum & fosfor birlikteliği
  Vücudumuz sağlıklı dişler ve kemikler için fosfora ihtiyaç duyuyor. Kalsiyum tek başına sağlam kemikler ve dokular inşa edemiyor. Araştırmalar kalsiyumun kemikleri güçlendirici etkisini maksimize etmek için fosfora ihtiyacı olduğunu gösteriyor. Eğer sadece kalsiyum hapları alıyor, ancak fosfor alımına dikkat etmiyor, fosfordan zengin beslenmiyorsanız paranızı çöpe atıyor olabilirsiniz. Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz