Diğer
  Ana SayfaGeziBUDAPEŞTE

  BUDAPEŞTE

  -

  Saraylar, anıtlar, heykeller, müzeler…;Buda ile Peşte arasında tüm ihtişamıyla salınan Tuna nehri. Bu şehir, tıpkı aşık olduğunuz sevgili gibi sizi ilk görüşte kendine aşık ediyor. Termal sularıyla da zinde, enerjik ve sağlıklı bir yaşamın kapılarını ardına kadar aralıyor.

  Şehrin görkemli siluetini Kraliyet ve Parlemento binaları belirliyor. Budapeşte'yi keşfetmeye Vaci Utca meydanından başlayabilirsiniz. Eski sokak kahveleri, sokak satıcıları, çalgıcılar, çingeneler, şık restoranlar burada. Gerbaud Cafe'sinin pasta ve kahveleri çok lezzetli. Kahramanlar Meydanı ve Zsabadsag köprüsünden sonra Gellert tepesinden kuşbakışı şehri seyredebilirsiniz.

  Doğu Avrupa'nın sakin ve gizemli şehri, aynı zamanda bir kültür sanat merkezi. Yemek ve şarap kültürü de Macarlar için bir o kadar önemli. Macaristan'ın hemen her bölgesinde şifalı su kaplıcalarına rastlanıyor. 1300 kaplıcanın 80 tanesi Budapeşte'de, bunların 70'i SPA merkezi ve otel.

  Romatizma, cilt, enfeksiyon, sindirim, kemik ve jinekolojik hastalıklarda bu kaplıcalar öneriliyor. Kaplıcalarda koruyucu amaçlı kısa ya da uzun kürler yapmak da mümkün. Uzmanlar bu kürlerin faydasını görmek için en az 15 gün uygulamanızı öneriyorlar.

  Termal sularda en sık kalsiyum, magnezyum, sodyum, klorür ,sülfat ve biokarbonat mineraller bulunuyor. Herhangi bir rahatsızlığınız bulunmasa bile bu sular faydalı. Organ fonksiyonlarının düzelmesine yardımcı oluyorlar. Cildin nemlilik oranı ve hücre yenilenmesinde de oldukça başarılı sonuçlar elde ediliyor.

  - Advertisement -  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz