Diğer
  Ana SayfaFitnessBugün egzersiz yapmak için 10 Neden!

  Bugün egzersiz yapmak için 10 Neden!

  -

  Düzenli egzersiz yapmanın kilo kontrolünden parlak bir cilde, iyi bir duruştan ağrı ve sızılarda azalmaya kadar birçok faydası olduğunu belirten Herbalife Global Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton, egzersize başlamak için motivasyon sağlayacak 10 nedeni şöyle sıralıyor:

  1- Parlak bir cilt: Egzersiz kan akışını artırır. Egzersiz sonrası cildinizde oluşan parlaklık gün boyu sürmeyebilir ancak her bir egzersizden sonra daha parlak bir görünüme kavuşabilirsiniz.

  2- İyi bir duruş: Düzenli egzersiz yaptığınızda, duruşunuz hakkında daha bilinçli olabilir, vücudunuz için neyin doğru olduğu konusunda daha bilinçli hareket edebilirsiniz. Böylelikle kamburluk geçmişte kalır ve daha uzun görünürsünüz.

  3- Ağrı ve sızılarda azalma: Hareketsiz eklemler sertleşir. Düzenli hareket ettiğinizde, hareket kabiliyetiniz gelişir ve günlük hayatta daha kolay hareket edebilirsiniz.

  4- Vücut kompozisyonunda iyileşme: Egzersizi hayatınızın bir parçası haline getirdiğinizde, vücudunuzdaki yağlardan kurtulurken yağsız kas kütlenizi de artırabilirsiniz.

  - Advertisement -

  5- Mutluluk: Aktif olduğunuzda vücudunuz doğal mutluluk hormonu olan endorfini daha fazla salgılar. Ayrıca vücudunuza daha iyi baktığınız için de mutlu olabilirsiniz.

  6- Kilo kontrolü: Egzersiz aşırı kilo almanızı engeller. Fiziksel aktivite kalori yakmanızı sağlar. Aktivite ne kadar yoğunsa, o kadar çok kalori kaybedersiniz.

  7- Daha fazla enerji: Düzenli fiziksel aktivite, kas gücünüzü ve dayanıklılığınızı artırır. Egzersiz yaptığınızda, kardiyovasküler sisteminizin daha iyi çalışmasına yardımcı olmak için vücudunuzun dokularınıza oksijen ve besin maddesi aktarması gerekir. Kalbiniz ve akciğerleriniz daha verimli çalıştığında, günlük işlerinizle ilgilenmek için daha fazla enerjiniz olur.

  8- Daha az stres: Egzersiz günlük stresten geçici olarak uzaklaşmanıza yardımcı olur. Yoğun gündelik yaşamın dışına çıkarak kendinize odaklanmak stres hissinin azalmasına katkı sağlar.

  9- Sosyalleşme: Spora başlamak, yeni arkadaşlar edinmenize yardımcı olabilir ya da eski arkadaşlarla yeniden bağ kurmak için daha sağlıklı bir fırsat sunabilir. Genellikle sosyalleşmek için yemeğe çıkarız ancak spor yapmak bel çevresi için kesinlikle daha iyi bir seçenektir!

  10- Uyku kalitesi: Egzersiz, vücudunuzun ısısını artırır. Tekrar normale dönerken, rahatlamanızı ve uykuya hazır olmanızı sağlar. Aktivite, stres seviyenizi de düşüreceği için gece uykuya dalmak kolaylaşır.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz