Diğer
  Ana SayfaBebekBurçlara göre bebek karakterleri: Bebeğin burcu ona hangi özellikleri katıyor?

  Burçlara göre bebek karakterleri: Bebeğin burcu ona hangi özellikleri katıyor?

  -

  Bebeğinizin burcunu biliyor musunuz? Peki ya, o burcun özelliklerini? Doğduğumuz andan itibaren etkisine girdiğimiz yıldızlar yaşamımızı etkiliyor. Koçları enerjik, Yengeçleri hassas, Terazileri kararsız kılan yıldızların çekim etkisi, sizin bebeğinize hangi özellikleri kattı acaba. İşte burçlara göre bebek karakterleri ve ‘bebeğinizin burcu ona hangi özellikleri katıyor?’ sorusunun yanıtları: 

  ENERJİK KOÇLAR (21 Mart-20 Nisan)

  Koç burcundan bir bebeğiniz varsa, onun enerjik, ele avuca sığmaz hallerine alışsanız iyi edersiniz. Sadece bu kadar da değil, Koç bebekleri ilginin her zaman üzerlerinde olmasını ister. Eğer onu ihmal ederseniz, gözyaşlarıyla karşılaşmanız mümkün. Aceleci Koç bebekleri diğer bebeklere göre daha çabuk konuşur ve yürür. Emeklemeye ya da yürümeye başladığında da, aman dikkat! Meraklı bebeğinizin başına bir şey gelmesini istemiyorsanız, gözünüzü ondan ayırmayın. Fakat onu sıkmak, kurallar koymak size yarardan çok zarar getirir. Hırçınlaşmaması için ona sevgi ve şefkatle yaklaşmak sorunları çözmenizde yardımcı olacaktır.

  İNATÇI BOĞALAR (21 Nisan-20 Mayıs)

  Bir bebek yemek yememek için direniyorsa, ağzını sımsıkı kapatıyorsa, bu bir Boğa bebeği olabilir. Baskın özelliklerinden biri inatçılık olan Boğa bebeğine istemediği bir şeyi yaptırmaya çalışırsanız, burcunun simgesine uygun davranışlar sergiler. Ancak sevginizi ve ilginizi hissettiğinde son derece uysallaşır.

  Bir Boğa bebeği, hem fiziksel hem de ruhsal olarak son derece dayanıklıdır. Sanata, özellikle de müziğe karşı çok yeteneklidirler. Küçük yaşta müzik eğitimi alması ileride yetenekli bir sanatçı olmasına yardımcı olabilir.

  MERAKLI İKİZLER (21 Mayıs-21 Haziran)

  Hareketli, sabırsız, entelektüel, becerikli ve tabii ki meraklı! İşte size tipik bir İkizler bebeği. İkizler bebeği her şeyi sorgular. Bir kez konuşmaya başladığında sürekli soru sorar. Sabırsız yapısı nedeniyle, çabuk konuşur ve yürür.

  - Advertisement -

  Sosyalleşme sorunu yaşamayan İkizler, çok meraklı olsa da bir şeyle fazla vakit geçiremez, çabuk sıkılır. Hayal gücü oldukça gelişmiş olan İkizler’in anlattığı hikayelere siz dahi inanabilirsiniz. El becerileri gelişmiş olan İkizler bebeğine bu yönünü geliştirecek oyuncaklar almakta fayda var.

  HASSAS YENGEÇLER (22 Haziran-22 Temmuz)

  Son derece eğlenceli, komik, neşeli ve güleryüzlü olan Yengeç bebekleri, duygusal anlamda çok hassastır. Bir dakika önce oyunlar oynayan, gülücükler saçan bebek, bir dakika sonra
  gözyaşlarına boğulabilir. Ebeveynlerine çok düşkün olan Yengeç bebeği, onlardan ayrı kalmaya dayanamaz. İncinmeye ve kırılmaya müsait olan bu bebek, kendisini güvende hissetmeye ihtiyaç duyar. Sevdiği insanların kucağında oturmaya, öpülmeye karşı koyamasa da, hoşlanmadığı kişiler olduğunda bunu açıkça belli eder.

   

  KARİZMATİK ASLANLAR (23 Temmuz-23 Ağustos)

  Dünyaya geldiği andan itibaren patronluk taslamayı seven Aslan bebeği, emir almayı ve engellenmeyi sevmez. Her zaman ilgi odağı olmak isteyen Aslanlar, yüksek egoları nedeniyle kendilerini göstermeye ve ilgi çekmeye çalışır. Yalnız kaldıklarında neşeli ve keyifli olan Aslan bebeği, bu özgürlüğü engellendiğinde hırçın ve saldırgan olabilir.
  Çabuk öğrenen, zeki bebekler olan Aslanlar, bu özelliklerinin fark edilip, takdir edilmesini beklerler.


  MÜKEMMELLİYETÇİ BAŞAKLAR (24 Ağustos-23 Eylül)

  Başak bebeği elindeki ajandada yazanlara uymak ister gibi, her şeyin zamanında yapılmasını bekler. Yemek, banyo, uyku ve oyun gibi rutinlerinin tam vaktinde gerçekleşmesi Başak bebekleri için çok önemlidir. Son derece huzurlu, sakin ve arkadaş canlısı olan Başaklar, diğer bebeklere göre daha erken dönemlerde sorumluluk duygusu kazanır. Başak bebeği için ayaklarının üzerinde durmak, yürümekten daha öte bir olgudur.

   

  KARARSIZ TERAZİLER (24 Eylül-23 Ekim)

  Terazi bebeklerine öğretilmesi gereken en önemli şeylerden biri, karar verme yeteneğidir.  Çünkü Teraziler öylesine kararsızdır ki, bu boya yapacağı kalemin rengini seçememesine kadar yansır. Yine de, çok sevimli, güleç yüzlü, sevmeyi ve sevilmeyi isteyen bebeklerdir.

  Uslu, söz dinleyen, beslenmede problem çıkarmayan Teraziler oldukça da hassastır. Bırakın ona sesinizi yükseltmeyi, yanlarında yüksek sesle konuşmak bile Terazi bebeklerini tedirgin etmeye yeter.

  HIRSLI AKREPLER (24 Ekim-22 Kasım)

  Akrep bebekleri gizemli ve etkileyici yönleriyle dikkat çeker. Duygularını pek fazla ön plana çıkarmayı sevmeyen Akrepler, oyuncaklarını da duyguları gibi kendine saklar. Sevdikleri insanlara sıkı sıkıya bağlı ve sevecen olan Akrep bebekleri, sevmediklerine karşı da bir o kadar hırçın ve aksi davranır. Güçlü iradeleri, hırslı yapıları ve mücadeleci ruhlarıyla diğer bebeklerden ayrılan Akreplerden bir şeyler gizlemeye kalkmayın. Gelişmiş sezgileriyle bunu
  hemen anlarlar.

  İYİMSER YAYLAR (23 Kasım-21 Aralık)

  Yay bebekleri, mutlu, neşeli ve dost canlısıdır. Sakin mizaçlarıyla ailelerine sorun çıkartmadan büyürler. Ama bir o kadar da maceracı ve keşfetmeyi seven halleriyle diğer bebeklerden ayrılırlar. Yaşamı seven Yaylar, rahatlarına da oldukça düşkündür.

  Ebeveynlerinden karşılık görürlerse, ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan Yay bebekleri, insanlarla da oldukça rahat ilişki kurabilirler.

   

  OLGUN OĞLAKLAR (22 Aralık-20 Ocak)

  İnatçı, azimli ve kararlı olan Oğlak bebekleri, istediklerine ulaşmada engel tanımazlar. Bir an önce büyümek isteyen Oğlaklar, sorumluluk duygularının çabucak gelişmesi ve disiplini sevmeleri sayesinde başarıya ulaşırlar. Ailesine ve ev yaşamına oldukça düşkünlerdir. Tüm bu özelliklerine rağmen, kimi zaman toplum içinde aşırı ilgiden sıkılabilir ve çekingenlik yaşayabilirler.

   

  ÖZGÜR KOVALAR (21 Ocak-19 Şubat)

  Kova bebekleri sıra dışı, özgürlüğüne düşkün ve yerinde duramaz halleriyle diğer bebeklerden kolayca ayrılır. Yürümeyi ve konuşmayı kendi başlarına halletmeye çalışan Kovalar, anne babasını şaşırtmaya bayılır. Başak bebeklerinin aksine hayatı zamansız yaşamayı seven Kovalar için yemeğin, oyunun veya uykunun saati belirsizdir. Yaşamlarını anlık ve değişik şekillerde sürdürmek onlar için vazgeçilmezdir.

   


  ROMANTİK BALIKLAR (20 Şubat-20 Mart)

  Balık bebekleri duygusal, hassas ve güleryüzlüdür. Aşırı gelişmiş hayal güçleri onların masal dünyasında yaşamalarına neden olur. Hayatı programlamak yerine anı yaşamayı isteyen Balıklar, gece oyun oynayıp, gündüz uyumayı tercih edebilirler. Duygusal yapıları çabuk incinmesine, gözlerinden yaşlar süzülmesine neden olabilir. Siz en iyisi Balıklarla iletişim kurarken son derece naif ve duyarlı olun, faydasını görürsünüz.

   

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

   

  ÇİN ASTROLOJİSİ 2020 YILI İÇİN NELER SÖYLÜYOR?

   

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz