Diğer
  Ana SayfaTrendBurcunuza göre 2004 sağlık haritanız

  Burcunuza göre 2004 sağlık haritanız

  -

  Bu seneyi ne kadar sağlıklı geçireceğinizi merak ediyor musunuz? Yeni yılla birlikte tüm burçları bekleyen sağlık risklerini, astrolog Hülya Koçak ile konuştuk. Astroloji haritanız, bu yılı sapasağlam geçirmek için gerekli ipuçlarını veriyor…

  Esin Altuğ

  Koçlara stres yasak

  (21 Mart-20 Nisan)
  Yöneticisi Mars'tan güç, cesaret ve canlılık alan Koç burcu insanları, genelde sağlıklı olmakla birlikte, kaza geçirmeye eğilimli. . Düzenli baş ağrılarından kurtulmak için dinlenmeyi tercih edenler, uykunun dozunu da fazla kaçırmamalılar.

  Boğalar'a vitamin takviyesi

  (21 Nisan-21 Mayıs)
  Boğa burcunun gezegeni venüs böbrekleri, genital organları ve boğazı temsil ediyor. Ses kısıklıkları, bronşit, kabakulak ve astıma eğilimli kişiler, bu burçtan çıkabiliyor. Ayrıca Boğalar başka burçlardan kaynaklanan ters açıların etkisiyle, refleks bozuklukları, basur, enfeksiyon ve mesane problemleri yaşayabiliyorlar. Fazla kilolarının sebebi ise tiroid sorunları olabilir.

  İkizlerin bronşları hassas

  (22 Mayıs-21 Haziran)
  İkizler burcunun gezegeni Merkür, sinir sistemini, fiziksel algı sistemini ve solunum yollarını yönetiyor. Bu sene 21 Mart- 21 Mayıs günleri arası kaza risklerine karşı dikkatli olmaları gerekiyor. Özellikle kol, parmak ve köprücük kemiklerini korumaya özen göstermeyenler, 2004 baharını alçılı bir şekilde karşılamak zorunda kalabilirler.

  Yengeçler, mideye dikkat!

  (22 Haziran-23 Temmuz)
  Yengeç burcunun gezegeni Ay, yaşamı sağlayan suların ve gebeliğin yöneticisi… Bu burç insanının kuruntulu yapısı, mide, on iki parmak bağırsak ve gastrit poblemleri yaratabiliyor. Alerjilere karşı hassas bir yapıya sahip olan Yengeçler, hastalıklarını birazcık abartmaya ve kendilerine bakan insanları da üzmeye eğilimliler. Akıntı ve lenf bezleri ile bağlantılı göğüs ve üretim sistemi sorunları ile hamilelikte yaşanabilecek sorunlar, Yengeç dişilerini zorlayabilir.

  - Advertisement -

  Aslanlar, cildinizi koruyun

  (24 Temmuz-23 Ağustos)
  Aslan burcunun yöneticisi Güneş, kalbi, temel yapıyı, hayati gücü ve genel canlılığı temsil ediyor. Kıpır kıpır bir mizaca sahip olan bu burç insanı, kalp yetmezliği, omurga ve sırt rahatsızlıkları geçirmeye müsait bir yapıda. Ayrıca atardamar, varis, omurilik ve safrakesesi sorunları da Aslan burcunun en çok geçirdiği rahatsızlıklar. Güneş çarpmasına sık maruz kalan aslanlar, kolay ateşlenebiliyor ve bulaşıcı hastalıklara yakalanabiliyorlar. Hep kötü haberler yok elbette. Hastalıklara en dayanıklı kişiler, bu burç insanlarından çıkıyor.

  Başaklar'a fazla içki yok

  (24 Ağustos-23 Eylül)
  Yöneticileri Merkür, sinir sistemini, fiziksel algı sistemini ve solunumu yönetiyor. İyi çalışmayan bağırsaklar, kolit ağrıları, ülser, kolera, karın zarı iltihabı, pankreas ve gastrit sorunları, başak burçlarının hiç de uzak olduğu problemler değil. Ancak başaklar kendilerine fazlasıyla özen gösterdikleri ve sağlık konusundaki uyarıların çoğunu uyguladıkları için, fazla hastalanmıyorlar. Mayıs ayı için Başaklar'a verilebilecek en güzel tavsiye ise, içkiden uzak durmaları! Fazla içki içmek, bu dönemde ruhsal huzursuzluk sebebi olabilir.

  Terazİler, kilonuzu dengeleyin

  (24 Eylül- 22 Ekim)
  Terazi burcunun yöneticisi Venüs, vücutta böbrekleri yöneten gezegen olarak biliniyor. Kolayca üşüyen Teraziler grip, kan basıncı ile ilgili sorunlar ile şeker, nefrit ve üre oluşumuna yatkın bir yapıdalar.2004 yılında Teraziler'e verilecek bir tavsiye varsa, o da güneşte fazla kalmamaları gerektiği. Özellikle yükselen burcu Terazi olanlar, ciddi cilt problemleri yaşamamak için güneşten korunmaya dikkat etmeliler.

  Akrepler, mikrop kapmayın

  (23 Ekim-22 Kasım)
  Mars ve Plüton'un gücü bu burçta cinsel organların yönetimini belirginleştiriyor. Akrepler, aşırı yemek yedikleri zaman, ciddi sindirim sorunları yaşıyorlar. Üreme organları, fistül, urlar, kasık fıtığı, idrar yolları ve mesane sorunlarına yatkınlar. . Nisan ayında bronşları hassas olacağından soğuk algınlığına karşı korunmalılar.

  Yaylar, alerjiden korunun

  (23 Kasım-22 Aralık)
  Yay burcunun gezegeni Jüpiter, karaciğeri, hücre beslenmesini, kasları ve kan yapısını yönlendirir. Yüksek tansiyon, şeker, karaciğer bozuklukları, kolestrol, damla hastalığı, kalça eklemleri sorunu, ateşli hastalıklar, kan hastalıkları ile frengi ve kulak çınlaması, Yay burcu insanının yatkın olduğu problemlerin başında geliyor. Ancak uyumlu birer hasta oldukları için kendilerini çabuk toparlarlar. 1 Haziran’dan başlayan ve temmuz sonuna kadar sürecek evrede ise her türlü alerjik hassasiyet maksimum düzeye çıkıyor. Yaylar bu dönemde et ve şeker tüketiminde de dozu kaçırmamalılar.

  Oğlaklar, tansiyona dikkat!

  (23 Aralık-20 Ocak)
  Oğlak burcunun gezegeni Satürn, diş ve kemik yapısını yönetiyor. Ortopedik sorunlar, diş problemleri ve hücre dokusu sorunları yaşayabilir, sinüzit, dalak ve romatizma ağrıları çekebilirler. Oğlak burcu insanları, egzama türü deri sorunlarına da yatkın. 14 Ocak- 17 Şubat arası dönem ile 12 Mayıs-1 Nisan arası baş ağrıları ve kulakla ilgili sorunlar yaşayabilirler. Bu yıl oğlaklar için en dikkat edilmesi gereken konuların başında tansiyon problemi geliyor.

  Kovalar romatizmaya karşı

  (21 Ocak-19 Şubat)
  Kova burcunun yöneticisi Uranüs, cinsiyeti, salgı dokularını, kasları ve dolaşım sistemini yönetiyor. Kova, sağlık sorunu çok olmayan bir burç. Yatkın olduğu problemler arasında kansızlık, anemi, incik ve ayak bileği şişmesi, spazma bağlı sinirsel rahatsızlıklar ile kan zehirlenmesi sayılabilir.2004 yılının tümünde sağlıklarına dikkat etmeleri gerekiyor. 3 Şubat'a kadar kaza geçirme riskleri oldukça yüksek. Bu dönemde mide ve bağırsak sorunları yaşamamak için yedikleri ve içtiklerinin yanı sıra stresten uzak kalmaya da özen göstermeliler.

  Balıklar, karaciğerinizi yormayın

  (20 Şubat-20 Mart)
  Balık burcunun yönetici gezegeni Jüpiter ve Neptün, lenf sistemini, ayakları ve hücre yapısını yönetiyor. Bu burcun başı ayaklarıya hep dertte. Tendon kopması yaşayabilirler.Karaciğer rahatsızlıkları alkole düşkünlüklerinden dolayı ortaya çıkıyor. 2004'te cilt sorunlarına dikkat. Özellikle yaz aylarında güneşte fazla kalmaları kesinlikle çok sakıncalı olur. Bu yıl, sarılık mikrobuna karşı özellikle hassaslar.  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz