Diğer
  Ana SayfaGüzellikBurun estetiğinde 2008 modası

  Burun estetiğinde 2008 modası

  -

  Estetik dünyası, doğal, yüz biçimine uygun ve fonksiyonunu koruyabilen bir burun elde etmek için durmadan çalışıyor. Bu doğrultuda, 2008′ in burun operasyonlarında 2 yöntem çok konuşulacak: Biri burun ucunun düşmesini önleyen ‘İzsiz kıkırdak tespiti’ diğeri buruna derinlik hissi veren ‘gölgelendirme ve parlatma’ yöntemi.

  FUNDA ÇATAR

  Trend 1
  İzsiz kıkırdak tespiti
  Bir Türk doktoru tarafından geliştirilen 'izsiz kıkırdak tespiti ' burun ucuna istenilen yüksekliği verebilme ve burun ucunun açısını istenilen şekilde ayarlayabilme imkanı sağlıyor. Üstelik bu teknikle artık operasyon sonrasında burun ucunun düşme sorunu da tarihe karışıyor!

  Operasyon 20 dakika sürüyor!
  Dünyanın en prestijli dergilerinden biri olan ''Annals of Plastic Surgery'' Dergisi'nin eylül sayısında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyeleri olan Doç. Dr. Erdem Tezel ile Prof. Dr. Ayhan Numanoğlu imzasıyla yayınlanan ' izsiz kıkırdak tespiti' yönteminin nasıl uygulandığına gelince; burun ucunu oluşturan kıkırdaklar burnun taşıyıcı kolonu diye tanımlanabilen, burnun ortasındaki septum kıkırdağına dikişlerle bağlanıyor. Dışarıdan kesi yapmadan, tamamen burun içinden konulan bu dikişlerle burun ucuna istenilen açı ve yükseklik verilebiliyor. Burun ucunun yükseltilmesi de kemiklere daha az müdahale edilmesini sağlıyor. Hatta burun sırtında çok iri kemiği olmayan (iri kamburu olmayan) burunlarda, sadece bu dikişle kemiğe hiç dokunmadan burun ameliyatını tamamlamak mümkün oluyor. Bu da lokal anestezi altında uygulanan operasyonun 15-20 dakikada tamamlanabilmesine imkan sağlıyor. Operasyonun ardından hemen taburcu olabiliyor ve 2 gün sonra iş hayatına dönebiliyorsunuz. Kemiklere müdahale edilmediği için de gözaltında morluklar oluşmuyor. Eğer kemiklere müdahale edilirse hastanede bir gece kalmanız yeterli gelirken, bir hafta sora işe dönmeniz de mümkün oluyor.

  Günümüzün burun estetik operasyonlarında hedef, dışarıdan bakıldığında ameliyatlı olduğu anlaşılmayan, doğal görünümlü burunlar elde etmek. Örneğin, karşıdan bakıldığında burun deliklerinin içi gözükmemeli ve burnun uç kısmı kemiklerden ayrı parça şeklinde durmamalı. Burun sadece yandan bakıldığında değil, her açıdan güzel ve doğal görünmeli. Bunun için de yüzdeki belli oranlara dikkat etmek, burun sırtı ile ucu arasındaki dengeyi doğru kurabilmek, burun ucu açısını uygun şekilde ayarlayabilmek ve detayları gözden kaçırmamak gerekiyor.

  - Advertisement -

  Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Erdem Tezel' in geliştirdiği 'İzsiz kıkırdak tespiti' yöntemi, hem burun ucuna istenilen yüksekliği verebilme, hem de burun ucunun açısını istenilen şekilde ayarlayabilme imkanı sağlıyor. Bu tekniğin en önemli özelliği ise tüm bunları doğal, anatomik yapıları bozmadan yapması. Üstelik, elde edilen sonuç kalıcı oluyor ve 'burun düşmesi' denilen sorun yaşanmıyor; yani operasyonlardan 6 ay – 1 yıl sonra burun ucunun aşağıya doğru kayıp adeta burun sırtından – yani kemik yapıdan – ayrı bir parça gibi gözükmesi sorunu ortadan kalkıyor. Böylece artık burun düşmesi problemi de ortadan kalkmış oluyor.

  Devemı için Formsante 2007 Kasım sayısına bakabilirsiniz…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz