Burun estetiğinin püf noktaları

0

Günümüz estetik ameliyatları kadınları, doğal, yüz biçimine uygun ve fonksiyonunu koruyabilen bir buruna kavuşturma çabasında. Başarılı bir ameliyat, elbette teknolojik yeniliklerle doğrudan ilgili.Operasyon öncesi ve sonrası neler yapılması gerektiği güzel bir burnun ardındaki en önemli detay.

Burun estetiği, estetik cerrahinin en incelikli ameliyatı.Burnumuz, yüzümüzün tam orasında yer aldığı için en çok göze batan organımız. Dolayısıyla, burundaki küçük bir kusur ve asimetri bile rahatlıkla görülebiliyor. Ayrıca nefes alma gibi önemli bir fonksiyonu var. Tüm bunlar yüzünden ameliyat özel dikkat gerektiriyor.

Eskiden, kemeri aşırı alınmış, ucu fazlasıyla kaldırılmış, ameliyat edildiği belli olan burunlar modaydı ve nefes alma sorunları yaşanıyordu. Günümüzde ise deri, kemik, kıkırdak gibi oluşumların önemli fonksiyonları olduğunun bilincine varıldı. Artık, burun bütünlüğünü korumaya özen gösteriliyor.Ameliyat sırasında bölgeye doku ya da kıkırdak naklediliyor.

Önce bilgisayar ortamında burun, yüz, göz ve alnın nasıl bir ilişki içinde olduğu belirleniyor. Fotoğraf üzerinde işlem yapılarak,sonuç size gösteriliyor. Böylece, sonadan bir sürprizle karşılaşmıyorsunuz.

Bazen, istenmeyen sonuçlar da elde edilebiliyor. Bazen, burundan fazla doku alınabiliyor, bazen de kulak ya da kabuga kıkırdaklarından doku nakli gerekebiliyor. Ameliyattan önce, doktorunuzun önceki ameliyat sonuçlarını görmenizde yarar var.

Ameliyattan sonra, ilk üç günü oturur pozisyona yakın, baş ve kalbiniz yüksekte olacak şekilde geçirin. Bu oturuş biçimi, şişlerin inmesi için şart. İlk 48 saat, burun bölgenize, buz kompresi uygulayın. Sızıntı ve kanamayı artırmamak için 2-3 gün sıcak besinler tüketmeyin. Ağır egzersizler uygulamaktan da bir süre kaçınmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here