Diğer
  Ana SayfaFitnessBüyük kaybedeceksiniz...

  Büyük kaybedeceksiniz…

  -

  Büyük kilolar vermeyi hedefliyorsanız ciltteki sarkmaları engellemek için bu üç öneriye kulak verin:

  1- KAS YAPIN: Boşalan yağ dokularını kaslarla doldurmak cilde destek sağlıyor. Cilt dokusu altındaki kaslar ne kadar sıkı olursa, cildiniz de o kadar sağlıklı görünecek. Haftada en az iki kez direnç egzersizleri yapmayı hedefleyin.

  2- YAVAŞ VERİN: Birçok uzman başlangıç kilonuza bağlı olarak haftada 500 g-1 kg arası verilmesini öneriyor. Hızlı kilo verdirecek şok diyetler yapmak sadece yağdan değil, kastan da kaybetmenize yol açabiliyor. Sonuç metabolizmanızın şaşması ve vücudunuzun sarkması olabiliyor.

  3- PİŞMEYİN: Yürüyüşlerinizi sabah erken saatlerde ya da akşam saatlerinde yapın. Böylelikle güneşin kolajen tahribatı yapan ışınlarından korunmuş olursunuz. Güneş kremi kullanmayı da ihmal etmeyin.

  - Advertisement -

  Düzenli egzersiz meme kanseinden koruıyor
  Kanser riskini azaltmak için haftada üç-beş gün orta-ağır seviyede en az 30 dakika egzersiz yapılması öneriliyor. Liv Hospital Medikal Onkoloji Uzm. Doç. Dr. Duygu Derin, yapılan çalışmaların egzersiz yapan kadınlarda meme kanseri gelişme riskinin yapmayanlara göre daha düşük olduğunu gösterdiğini söyleyerek, “Bazı çalışmalara göre egzersizin etkisi vücut kitle indeksine (VKİ) göre değişiyor. VKİ 25’in altında yani ağırlığı normal aralıkta olanlarda, egzersizin faydası en yüksek düzeyde. Veriler egzersiz süresi ve sıklığı arttıkça meme kanseri riskinin de azaldığını gösteriyor” diyor.

  Bağcık derdi ortadan kalktı
  Puma, ilk kez 25 yıl önce koşu ayakkabılarında kullandığı Disc teknolojisi ile sektörde yeniden bomba etkisi yaratmaya hazırlanıyor. Disc, ayağın ayakkabı içerisine mükemmel bir uyum ile oturmasını sağlayan, devrim niteliğindeki “bağcıksız spor ayakkabısı teknolojisi” ile ünleniyor. Hem antrenmanlarınıza hem de stilinize yönelik seçenekleriyle Ignite Disc ve Ignite Disc Sleeve sizin için mükemmel bir alternatif olacak. Denediğimiz Ignite Disc Sleeve modelinde ayakkabıyı kolayca ayağınıza geçirip, ön kısmında bulunan butonu çevirdiğinizde ayakkabının ayağınızı iyice kavradığını hissediyorsunuz. Böylece yeni bir ayakkabının ayakla uyum sağlaması için zaman geçmesi kuralı yerle bir oluyor. Eğer ayağınızı çok sıktığını hissederseniz yine butonu çevirip rahatlatabiliyorsunuz. Tıpkı uzaktan kumandalı spor ayakkabısı gibi… Her saniyeye önem verenlerin, ayakkabılarını en hızlı şekilde giyip koşuya başlamasını sağlayan bu sistemin yanı sıra tabanında yer alan Ignite köpük teknolojisi ile koşarken harcanan enerji koşucuya iade ediliyor. Son olarak, Sleeve modelini sokak tarzına uygun tasarımı yüzünden ayrıca beğendik. Fiyatı 369 TL.

  15 dakikada form tutun
  Haftada bir veya iki gün, sadece 15 dakikada yağlarınızdan kurtulup kaslarınızı kuvvetlendirmenizi sağlayacak FitFast artık Türkiye’de, Mövenpick Hotel Istanbul’da uygulanmaya başladı. Alman teknolojisi ile üretilen EMS (Electro Muscle Stimulation) sistemine dayalı yeni nesil bir spor deneyimi olan FitFast programı, kuvvet ve kardiyo antrenmanını özel eğitmenler eşliğinde yapma imkanı sunuyor. “Vision Body” kişiye özel kıyafeti ile ıslanmadan ve kablosuz egzersiz yapma özelliğine sahip FitFast sistemi, iPad üzerinden antrenör tarafından takip edilerek, içindeki özel uygulama sayesinde istenilen bölgeye müdahale ediliyor.

  Formsanté 2016 – Mayıs sayısı

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz