Cildiniz hep genç

Yılların geçmesi kötü bir şey mi? O yıllarla birlikte cildimizde beklenen kırışıkları düşünürsek, evet. O kırışıklarla savaş için her geçen gün yenisi geliştirilen yöntemleri düşünürsek, hayır! Evet, günler geçiyor ama her gün o geçen günlerle savaş için yeni bir silah çıkıyor. Güçlü durun ve silahlarınızı belirleyin, cildinizin gençliğini hep koruyun.

Elif Duran

Cildimiz son derece karmaşık bir yapıya sahip. Cildin güzelliğini etkileyen başlıca dört şey, genlerimiz, yaşımız, bakım ve çevresel faktörler. E, bu kadar çok faktör biraraya gelince, cildin güzelliğini korumak için de pek çok şeye dikkat etmek gerekiyor. Beslenmeden, kullandığımız kreme tüm alışkanlıklarımız cildimizin güzelliğini ve gençliğini etkiliyor. Maalesef sadece pahalı kremleri sürüp içimizi rahat tutmak mümkün olmuyor. Her şeyden önce bu ürünleri son derece bilinçli bir şekilde seçmek gerekiyor. Bunun için cilt analizi yaptırmak ya da bir uzmana danışmak son derece yerinde. Doğru ve dengeli beslenme de cildin güzelliğini korumak için şart. Ağır rejimler, içki ve sigara alışkanlığı cildimizin güzelliğini tehdit edebilir, dikkat!
Kısaca her konuda olduğu gibi cilt bakımında da bilinçli hareket etmek her şeyden önemli. Bilinçli seçimler yaptıktan sonra genç ve sağlıklı bir cilde kavuşmak hiç de zor değil. Bunu mümkün kılacak pek çok yeni yöntem ve kozmetik ürün var. Önemli olan sizin için en doğrusunun ne olduğuna uzmanlarla birlikte karar vermek…

LAZER TEKNİKLERİ

Son yıllarda kırışıklıkları gidermek için kullanılan yöntemlerden biri de lazer. Uzmanlar, lazer ışınlarıyla yüzdeki kırışıkların yanı sıra gevşeme, sarkma ve lekeler de giderilebiliyor. Bu konuda ayrıntılı bilgiyi Etiler'deki M-Onep, She Medikal ve Estetik Merkezi yetkililerinden aldık.

N-LITE Lazer
Etiler Maya Residence'daki M-Onep Sağlık Estetik ve Güzellik Merkezi yetkilileri, burada, bununla yaşlanmaya bağlı gevşeme, sarkma ve çizgiler için N-Lite Lazer kullandıklarını belirtiyorlar. Verdikleri bilgiye göre FDA onaylı N-Lite Lazer derinin kolajen bakımından zengin alt tabakası "dermis" üzerinde etkili.

Lovely II
Etiler'deki She Medikal ve Estetik Merkezi'nden Op. Dr. İlker Apaydın, Lovely II isimli cihazı, bir çok kadının problemi olan kırışık ve lekeler için kullandıklarını belirtiyor ve sözlerine şöyle devam ediyor: " Lovely II cilt altına gönderdiği farklı dalga boylarındaki ışınlarla cilt altındaki kolajen dokuya güçlü bir enerji gönderiyor, onu yeniden harekete geçiriyor.

FLAŞ KOZMETİKLER

Dior Capture First Action
Zamanın etkilerine karşı, 3 aşamalı şekilde etkin müdahale eden Capture Firs Action, cildinin genç görünmesini yaşlanmanın ilk çizgilerini onarmak isteyenler için formüle edilmiş. Üstelik özel formülü tam 5 yıl Dior'a patentli. Bu formülün ismi Tri-Age Proof Teknolojisi. Ne işe mi yarıyor? Cildin kromozomlarını, DNA'larını koruyor. Kas liflerindeki mikro-stresi azaltıyor ve epidermisteki boşlukları doldurarak cildi pürüzsüzleştiriyor.

Babor Face Contour Fluid
Alman Babor firması tarafından üretilen Face Contour Fluid, elastikiyetini ve sıkılığını kaybetmiş ciltlere özel. Babor uzmanlarının verdiği bilgiye göre bu serum 14 gün sonunda cildin sıkılığını 4 kat arttırabiliyor. Serumun en önemli özelliği bitkisel drenaj yapması. Yani ürünün formülündeki bitkisel özler, kan dolaşımını hızlandırarak yüzdeki şişliklerin inmesini sağlıyor. Soya proteinleri ise cildin elastikiyetini arttırıyor.

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here