Diğer
  Ana SayfaGüzellikCildinize yatırım yapın

  Cildinize yatırım yapın

  -

  Işıl ışıl, sağlıklı bir cildiniz olsun istiyorsanız bakım rutinize akıllı ürünler eklemelisiniz. Özellikle yaşlanma karşıtı bakım kremlerinde güçlü içerikler sizin yerinize zamanı tersine çeviriyor.

  Yazı: Deran Çetinsaraç

  Antiaging denildiğinde aklınıza ileri yaşlar geliyorsa bir yerlerde yanlış yapıyorsunuz. Dermatoloji uzmanları cildiniz için yapabileceğiniz en iyi şeyin 20’li ve 30’lu yaşlarda doğru alışkanlıklar edinmek olduğunu söylüyor. Doğru alışkanlıklar da sabah ve akşam kullandığınız bakım ürünlerinde aşağıda yer alan içeriklerin yer almasından geçiyor.

  SPF: Artık hepimiz biliyoruz ki SPF’nin mevsimi yok, yaz-kış kullanmak gerekiyor. Cildinizi erken UV hasarından korumak için her sabah güneş kremi sürmelisiniz. UVA koruma derecelendirmesini gösteren ve uluslararası olarak kabul edilen PA değeri, ürünlerdeki UVA korumasının derecesini gösteriyor. Nuxe Nuxuriance Ultra gündüz bakım kremi, SPF 20, PA+++ derecesiyle maksimum koruma sağlıyor.

  Fiyatı: 220 TL

  Antioksidan: Ciltte yer alan kolajenlerin en büyük düşmanı serbest dolaşan radikaller, bunlara karşı mücadelede en büyük yardımcınız da antioksidanlar. Antioksidanı sadece krem formunda düşünmeyin, yüz yıkama jeli veya maske gibi ürünlerde de bulunabiliyor. Kiehl’s Rosa Arctica enerji veren bakım kremi, içeriğindeki güçlü bitkiler sayesinde cildi yeniden canlandırmayı hedefliyor. 40 yaş itibarıyla, cildin kendini yenileme döngüsü yavaşlayarak 28 günden 40 güne çıkıyor. Rosa Arctica cilt hücrelerini tekrar canlandırmaya ve bu döngünün hızlanmasına da yardımcı oluyor.

  - Advertisement -
  Fiyatı: 165 TL

  Peptit:
  Cildinizin daha dolgun görünmesini istiyorsanız bu doğal proteinlerden yardım almalısınız. Peter Thomas Roth Un Wrinkle serum, kaz ayağı çizgilerinin görünümünde büyük ölçüde iyileşma sağlamayı hedefliyor. Formülün yüzde 72’sini antiaging özelliğe sahip olan nöropeptit ve peptit karışımı oluşturuyor.

  Fiyatı: 731 TL

  Retinol:
  İnce çizgilerin azalmasına, koyu renk lekelerden kurtulmanıza ve cildin yüzeyinin pullanmasını önlemeye yardımcı oluyor. Güneşe karşı hassasiyet oluşturduğu için geceleri kullanmanız tavsiye ediliyor. Dermalogica Overnight Retinol Repair bakım kremi, formülündeki anahtar içerik olan yüzde 0,5 Retinol’un, saf A vitamininin, içsel (genetik) ve dışsal (çevresel) yaşlanma belirtilerini tersine çevirmesi bekleniyor. Bilimsel çalışmalar retinolün cildin yapısal bütünlüğünü yeniden yapılandırdığını, hücre devrini ve yenilenme hızını artırdığını, kolajen üretimini uyardığını, epidermal kalınlaşmayı ve elastin biyosentezini artırdığını gösteriyor.

  Fiyatı: 469 TL


  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz