Diğer
  Ana SayfaSağlıkCildinizi kurutmayın

  Cildinizi kurutmayın

  -

  Güneş, deniz ve havuz suyunun ciltten aldığı nemi yerine koymalısınız. Bu yüzden gün içinde bol bol su içmeyi ihmal etmeyin.

  Nemsizliğin yaşlanmayı artırıcı etkilerini önlemek için de antiaging özelliği olan A, E ve C vitaminlerinden zengin beslenmeye özen gösterin. Havuç, domates, maydanoz gibi karotenden zengin beslenmenin cildi doğal olarak güneşin zararlı etkilerinden koruyacağını da unutmayın.

   

   

  - Advertisement -

   

   

  06092014 sagrap02Balığı keyifle yiyin

  Yazın besin zehirlenmeleri artıyor. Zehirlenmelere neden olan gıdaların başında ise balık geliyor. Acıbadem Kadıköy Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Evrim Demirel, aşırı sıcaklarda balık yerken besin zehirlenmesi sorunuyla karşılaşmamak için dikkat etmeniz gereken noktaları anlattı: “Balık satın alırken gözleri parlak ve lekesiz, solungaç kısımları kırmızımsı pembe, pullar ve yüzgeçleri diri, kasları sert ve esnek durumda olan, kaslarına basıldığı zaman parmağın bıraktığı iz hemen düzelen ve kötü kokusu olmayanları tercih edin.”

   

  Unutmayın!

  Açıklanamayan kilo kaybı, ateş, halsizlik, ağrı, deri değişiklikleri, bağırsak ve idrar alışkanlıklarındaki değişiklikler, beklenmedik ve anormal kanamalar ile akıntılar, iyileşmeyen yaralar, vücutta ele gelen kitleler, şişlikler, yutma güçlükleri, hazımsızlık ve ses kısıklığı kanserin belirtileri arasında yer alıyor.

   

  06092014 sagrap03Diş eti hastalıkları sinsi ilerliyor

  Dişler kadar diş etlerinin de sağlıklı olması çok önemli.Sağlıksız diş etleri, bakteri plakları oluşturuyor, plaklar da diş çürüğüne ve diş eti iltihabının oluşmasına neden oluyor. Diş Hekimi Murat Zogun, diş eti hastalıklarının belirtilerini “Kırmızı, şişkin veya hassas diş etleri, diş eti çekilmesi, diş kaybı, kötü ağız kokusu ile ağzınızı kapadığınızda diş hizasındaki değişiklikler…” olarak sıralıyor. Bu belirtiler başladıysa diş eti iltihabının mutlaka tedavi edilmesi gerekiyor. Tedavi edilmediğinde dişlerin kaybının yanı sıra çene kemiğinde de protez yapılmasını zorlaştırıcı tahribat meydana gelebiliyor. Ayrıca, vücudun diğer organlarını da olumsuz etkileyecek sonuçlar yaratabiliyor.

   

   

   

  Formsanté Dergisi Ağustos 2014 sayısı

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz