Ana Sayfa Güzellik Cildinizi yazın ihmal etmeyin

Cildinizi yazın ihmal etmeyin

Yaz-kış uygulanabilen cilt bakımları ile daha genç, daha sağlıklı görünmek elinizde…

Cilt uygulamalarında klasik bakımlar artık yerini daha efektif yeni teknolojilere bıraktı. Dört mevsim uygulanabilen yeni bakımlar sayesinde, cildinizi her daim sağlıklı ve genç tutabilirsiniz. Bu ay Hydrafacial’ı mercek altına aldık. Lady Spa Güzellik Merkezi’nden medikal koç ve güzellik direktörü Gizem Günaydın, Hydrafacial uygulaması hakkında sorularımızı yanıtladı.

Hydrafacial uygulaması cilt üzerinde nasıl bir değişiklik yaratıyor?
Her kadın güzel görünmek ister, hayatın yoğun temposunda çok fazla vakti olmayanlar için etkili bir yöntem olan Hydrafacial, 30 dakikada yüz güldüren sonuçlar sunuyor. Cilt kırışıklıkları, lekeler, siyah noktalar, büyük gözenekler, yağlı cildin neden olduğu problemler ve sivilceli ciltlerde etkili sonuçlar veren uygulama, son yıllarda her yaş grubu tarafından rahatlıkla tercih edilen yöntemler arasında yer alıyor. Cilt temizleme, soyma, yenileme, nemlendirme, antioksidan koruma ile akne tedavisi gibi cildi yenileyen ve bakım yapan pek çok uygulamayı bir arada sunuyor.

Nasıl uygulanıyor?
Hydrafacial, basınçla püskürtülen vakumlu başlığı ile cildi ölü hücrelerden, siyah noktalardan, aşırı yağdan arındırarak yüzeysel şekilde soymaya yardımcı oluyor. Uygulamadan sonra cilt tipine ve ihtiyacına göre vakumlama yöntemiyle derinin altına gönderilen serum, renk açıcı ve antiaging solüsyon, hyaluronik asit ve peptid kullanımıyla cildin daha pürüzsüz ve genç görünmesi sağlanıyor. Ciltte meydana gelen ince çizgiler, cilt tonu düzensizlikleri ve lekelerin tedavi edilmesi bu uygulamayla etkili olarak sonuç veriyor.

Kaç seans uygulanmalı?
Altı seans sonrasında cildin istenen görünüme kavuştuğu fark ediliyor. Uygulama sonrası kadınlar, makyaj yapmaya dahi gerek duymadığını belirtiyor. Bakım sonrası günlük yaşama rahatlıkla dönülebiliyor.

Hangi mevsimde yapılmalı?
Her mevsim uygulanabilen Hydrafacial, kış aylarında cildi soğuktan kaynaklanan kuruluk ve nem kaybına karşı, yaz aylarında ise güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı koruyor. Ciltte, güneş nedeniyle oluşan hasarları onarmaya yardımcı oluyor. Ayda sadece bir kere uygulanması ile cildin nem dengesini sağlamaya ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor.

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here