Diğer
  Ana SayfaRöportajCiltleri kışa hazır

  Ciltleri kışa hazır

  -

  Ağustos ayını geride bıraktık ve sonbaharın serin yüzünü göreceğimiz eylül ayına merhaba dedik. Ünlülere tatil dönüşü ciltlerini sonbahara hazırlamak ve parlak bir ciltle kışı karşılamak için yaptıkları ya da yaptırdıkları bakımları sorduk. Size kalan cildinize uygun bakımı seçmek…

  Ayça Bingöl
  Saçlarını ihmal etmiyor
  ‘Öyle Bir Geçer Zaman ki’nin başarılı oyuncusu Ayça Bingöl, tatilde kuruyan ve nemini kaybeden cildi için meyve asitleri ile yapılan kimyasal peeling’leri tercih ediyor. Bingöl, tatilde hasar gören saçlarına ise mezoterapi yöntemini uyguluyor. Saçın ihtiyacı olan vitamin ve mineralin kan dolaşımını artırıcı maddelerin direkt saç diplerine enjekte edildiği bu yöntem dışında zeytinyağlı sabun ve nemlendiriciler başarılı oyuncunun vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

  eylul-2011-roportaj-2-resim-1
  Pelin Karahan

  Lazer uygulaması yaptırıyor
  Pelin Karahan, beyaz tenli olduğu için güneşin yıpratıcı etkilerine daha fazla maruz kaldığını söylüyor. Tatil dönüşü yaptırdığı bakımları sorduğumuz genç ve başarılı oyuncu, vücudunda güneşten kaynaklanan kuruluk düzelir düzelmez lazer uygulaması yaptırmayı planlıyor. Genişleyen damarlarını lazer yöntemiyle ortadan kaldırdığını belirten genç oyuncu, cildi kuru olduğu için vücudunu bebe yağıyla nemlendiriyor.

  eylul-2011-roportaj-2-resim-3
  Ömür Gedik

  Nemlendirmeye özen gösteriyor
  Sinema eleştirmenliğiyle başlayan kariyerine şarkıcılığı da ekleyen Ömür Gedik, sokak hayvanları için yaptığı albümle adından söz ettirmeyi başarıyor. Gedik, açık renkli bir ten yapısına sahip olduğu için tatil dönüşü bakımlarına özel zaman ayırıyor. Cildi için nem maskesi yaptırmayı tercih ediyor. Gedik, aynı zamanda organik nemlendiriciler kullanıyor.

  - Advertisement -

  eylul-2011-roportaj-2-resim-4Özlem Conker
  Peeling’den vazgeçemiyor
  ‘Canan’ dizisinin yeni başrol oyuncusu Özlem Conker, duru bir güzelliğe sahip. Başarılı oyuncu tatil dönüşü fazla güneşten yıpranan cildi için profesyonel yardım almayı tercih ediyor. Özel bir klinikte peeling yaptıran Özlem Conker, yeni projesi için cildinin güzel ve ışıltılı görünmesini istediğinden böyle bir yönteme başvurduğunu belirtiyor. Conker, ayrıca her gece cildinin nemini korumak adına bol miktarda nemlendirici sürüyor.

  eylul-2011-roportaj-2-resim-5Nilgün Belgün
  Kremleri onun için çok önemli
  Ekranların ve tiyatro sahnelerinin başarılı sanatçısı Nilgün Belgün, her zaman için yaşından çok daha dinç ve güzel görünmeyi başaran bir isim. Yaz boyunca güneşin zararlı etkilerine maruz kalan cildi için tatil dönüşü nemlendirici kullanmaya dikkat eden Nilgün Belgün aynı zamanda antiaging etkiler gösteren ve lekeleri silen özel kremlerden kullanıyor.

  eylul-2011-roportaj-2-resim-6Tülin Şahin
  Duşta masaj yapıyor
  Dört mevsim kendine dikkat eden başarılı model Tülin Şahin: “Mevsim değişikliklerinde cildin ihtiyacının değişmesi çok normal. Cildim çok kuruduğu zaman yağ bazlı kremler, karma halliyken su bazlı kremler kullanıyorum. Duşa girmeden önce sert kıl fırçası ile vücudumu ayaklardan başlayarak yukarıya doğru dairesel hareketler ile fırçalıyorum. Bu sayede kan dolaşımım hızlanıyor, tenim daha ışıltılı görünüyor“ diyor.

  Hazırlayan: Erdinç YAPAN

  Formsante Dergisi Eylül 2011 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz