Ana Sayfa Haber Çin’de koronavirüs salgınında son durum

Çin’de koronavirüs salgınında son durum

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgının ilk olarak Çin’den yayıldığı değerlendiriliyor. Bu nedenle Çin’deki koronavirüs salgınında son durum, Çin’deki vaka ve ölü sayısı sıkça merak ediliyor. Peki, Çin’de koronavirüs salgınında son durum ne? Birlikte bakalım:

ÇİN’DE KORONAVİRÜS SALGININDA SON DURUM *

Koronavirüs salgınının başlangıç yeri olduğu kabul edilen Çin’in Wuhan şehrinde uzun bir süredir hem vaka sayısı hem de hayatını kaybeden insan sayısı güncellenmiyordu. Vaka artış hızını durdurduklarını ve yeni vakaların sadece yurt dışından gelenlerin içinden çıktığını söyleyen Çinli yetkililer, yurt dışından gelişleri durdurmuştu.

EVDE ÖLENLERİN SAYISI RAKAMLARI DEĞİŞTİRDİ *

Ancak kısa bir süre önce Çin’de yeni bir gelişme yaşandı. Daha önce yaklaşık 3 bin 300 olarak duyurulan ölü sayısı güncellenerek, koronavirüsten hayatını kaybeden kişi sayısı yüzde 50 artarak 4 bin 600’e yükseldiği açıklandı. Aradaki 1300 sayılık farkın güncellenen hastane raporları ve evlerinde hayatını kaybedenlerin eklenmesiyle ortaya çıktığı belirtildi.

SALGINLA İLGİLİ BİLGİLERİ AÇIKLAMAMAKLA SUÇLANIYOR *

Virüsün ilk kez ortaya çıktığı ülke olan Çin, salgınla ilgili bilgileri zamanında açıklamamakla suçlanıyor. Çin’in hakkındaki bir diğer suçlama ise salgınla ilgili verileri gizlemek ve şeffaf davranmamak.

ÇİN’DE KORONAVİRÜS VAKA VE ÖLÜ SAYISI (20 NİSAN) *

Peki, Çin’de koronavirüs salgınında son durum ne? 20Çin’de bugün itibariyle Worldometers verilerine göre toplam vaka sayısı 82 bin 747 olarak güncellendi. Hayatını kaybedenlerin sayısı ise 4 bin 632‘ye yükseldi. Çin’de iyileşen hastaların sayısı ise 77 bin 944 oldu.

(Rakamlar değişkenlik gösterebilir, güncel rakamlar için tıklayınız)

SALGIN WUHAN’DA BAŞLAMADI MI? *

Bu arada Cambridge Üniversitesi araştırmacılarından yeni bir iddia var. Yeni araştırma koronavirüsün Aralık değil 2019’un Eylül ayında başladığını iddia ediyor. Ancak araştırma henüz hakemli bir bilimsel dergide yayınlanmış değil. Söz konusu iddiaya göre koronavirüs Wuhan’daki balık pazarında değil, ülkenin daha güneyinde başladı.

ÇİN GÜNLÜK KORONAVİRÜS DURUMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here