Diğer
  Ana SayfaHaberÇin'de ortaya çıkan corona virüsü ABD'ye sıçradı: Ölü sayısı artıyor!

  Çin’de ortaya çıkan corona virüsü ABD’ye sıçradı: Ölü sayısı artıyor!

  -

  Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa sürede çok hızlı yayılan Corona virüsünde korkulan oldu. Şuana kadar 9 kişinin ölümüyle sonuçlanan Corona virüsü, Çin’den ABD’nin Seattle kentine seyahat eden bir kişide rastlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise Corona virüsüyle alakalı bir açıklamada bulundu.

  HÜKÜMET BÜYÜK ÖNLEMLER ALDI

  Çin hükümeti şuana kadar virüsten etkilenenlerin sayısını 440 olarak açıklarken, hastalığın yayılmasını dizginlemek için önlemler alıyor.

  Çin ulusal sağlık komisyonu, salgının Aralık ayı sonunda tespit edildiği ve virüsün solunum yolundan geçtiğini açıkladı. 

  - Advertisement -

  Dünya Sağlık Örgütü, virüsün küresel bir kriz olarak kabul edilip edilmeyeceğine karar vermek için bugün ilerleyen saatlerde bir acil durum toplantısı düzenleyecek.

  ENFEKSİYON SAYISI 3 KATTAN FAZLA ARTTI

  Geçen hafta teyit edilen enfeksiyon sayısı üç kattan fazla artarak 13 ilde görüldü. Pekin, Şanghay, Chongqing ve Tianjin belediyelerinde koronavirüsü vakalarına rastlandı. Dokuz ölümün hepsi Hubei eyaletinde gerçekleşti.

  KORONA VİRÜSÜ (CORONA VİRUS) NEDİR?

  Corona virüsü, üst solunum yolu enfeksiyonları ile benzer belirtiler gösterir. Bazı bünyeler hastalığı hafif semptomlarla atlatabileceği gibi bazı hastalar hayatlarını kaybedebilirler. Corona virüs enfeksiyonlarının MERS ve SARS gibi türleri ölümcül olabilir.

  SAĞLIK BAKANI’NDAN CORONA VİRÜSÜ AÇIKLAMASI

  SAĞLIK BAKANI’NDAN CORONA VİRÜSÜ İÇİN AÇIKLAMA

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bizde şu an herhangi bir hastanın hatta riskli hastanın olmadığının altını çizmek istiyorum. Şu an Türkiye için herhangi bir riskin söz konusu olmadığını özellikle belirteyim. Çin’den gelen riskli bir hastayı karantina odamıza alıp özel ambulansla belirlenen hastaneye götürülmesi şeklinde hazırlığımız var.” dedi.

  DOMUZ GRİBİNİN BELİRTİLERİ NELERDİR? İŞTE TEDAVİSİ VE KORUNMA YOLLARI

  KORKUTAN GRİP UYARISI: OCAK AYINDA SALGIN BEKLİYORUZ

  GRİPTEN KORUNMA YOLLARI NELER? EVDE NELER YAPILABİLİR?  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz