Ana Sayfa Haber Çinli bilim insanından uyarı: Corona Virüs grip gibi kalıcı olabilir

Çinli bilim insanından uyarı: Corona Virüs grip gibi kalıcı olabilir

Covid-19’un (Corona Virüs) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 75 bin 700’ü geçerken, Çinli bilim insanı Vang Çın, yeni tip koronavirüsün grip gibi kalıcı bir hastalık olabileceği uyarısında bulundu.

Corona Virüs salgınında bugüne kadar 2 bin 129 kişi yaşamını yitirirken, Çin Merkezi Televizyonuna (CCTV) konuşan Çin Sağlık Bilimleri Akademisi Başkanı Vang korkutan bir açıklamada bulundu.

South China Morning Post’un haberine göre, virüsün kontrol altına alınmasındaki temel girişimin bilimsel araştırmalar olması gerektiğini vurgulayan Vang, “Kovid-19, grip gibi uzun süreli bir hastalık olabilir.” dedi.

Çinli bilim insanı Vang Çın, hastaların tedavi altına alınma ve bekletilme süresinin uzamasından dolayı virüsün yayılma riskinin arttığını söyledi. 

ÇİN: HİÇBİR HASTADAN VAZGEÇİLMEYECEK

Yeni korona virüse yakalanan hastaların tedavi çalışmalarını yürütmek için Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Üyesi ve Başbakan Yardımcı Sun Chunlan, Hubei eyaletinin merkezi Wuhan’da sağlık personelini ziyaret etti.

Çin Uluslararası Radyosu’nun haberine göre, Sun Chunlan, mevcut durumda tedavi çalışmalarında elde edilen deneyimlerin zamanında iyi değerlendirilmesi ve ağır hastaların ölüm oranını düşürmek için her türlü imkanın kullanılması gerektiğini ifade etti.

Şu an ülke çapında diğer kesimlerden ve ordudan toplam 30 binden fazla sağlık personeli Wuhan’da salgınla mücadele ediyor.

Sun Chunlan, Hubei’de salgını önleme konusunda bazı olumlu ilerlemeler kaydedilmesine rağmen durumun hala ciddi olduğuna ve hafif hastaların durumunun ağırlaşmasının önlenmesi gerektiğine işaret etti.

Hubei eyaleti ve Wuhan kentinde hastaların muayene ve tarama çalışmaları yürütülüyor. Wuhan’da hafif hastaları kabul etmek için 20 bin yatak kapasitesine sahip 12 kabin hastanesi kuruldu.

CORONA VİRÜS PANGOLİNLERDEN Mİ YAYILDI?

CORONA VİRÜS SALGINININ DÜNYAYA NEREDEN YAYILDIĞI BELLİ OLDU

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here