Diğer
  Ana SayfaHaberÇinli uzmanlar: İki ilaç Corona Virüs tedavisinde olumlu sonuç verdi

  Çinli uzmanlar: İki ilaç Corona Virüs tedavisinde olumlu sonuç verdi

  -

  Çin’in Wuhan eyaletinden yayılan ve tüm dünyada tedirginlik yaratan Corona Virüs’le ilgili Çinli uzmanlardan yeni bir açıklama geldi. Çinli uzmanlara göre 2 ilaç Corona Virüs tedavisinde olumlu sonuç verdi.

  Çinli biliminsanlarının Corona Virüs (Covid 19) için aşıları test aşamasında olduğu duyurulmuştu. Bu kez Çin’den yeni bir açıklama geldi. 

  Solunum hastalıkları uzmanı Dr. Cao Bin, düzenlediği basın toplantısında iki ilaç üzerinde yoğunlaştıklarını, yeni Corona Virüs hastalığı (COVID-19) üzerinde olumlu etkileri olan ilaçların klinik denemelerinin sorunsuz ilerlediğini ve Çin’in sonuçları dünyayla paylaşmaya hazır olduğunu açıkladı.

  Xinhua’da yer alan habere göre Dr. Cao Bin basın toplantısında, anti-HIV ilacı üzerindeki çalışmaların bittiğini ve sonuçları mümkün olan en kısa sürede Dünya Sağlık Örgütü ve uluslararası toplumla paylaşacaklarını söyledi.

  Bir diğer ilaç için programa da liderlik eden Cao, söz konusu ilaç için “İki deneme başarıyla devam ediyor ve denemeleri bitirir bitirmez verileri uluslararası toplumla paylaşmaktan çok mutlu olacağız” dedi.

  - Advertisement -

   

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz