Diğer
  Ana SayfaSağlıkCinsel sorunları için çare arayanları uyarıyoruz:Sexshoplardan alınan ilaçlara dikkat!

  Cinsel sorunları için çare arayanları uyarıyoruz:Sexshoplardan alınan ilaçlara dikkat!

  -

  Okuyucularımızdan gelen telefon ve e-maillerle kendimizi büyük bir cinsellik araştırmasının içinde bulduk. Ortak konu, cinsel sorunlar için sexshoplardan alınan ilaçların tehlikeli olup olmadığıydı. Bunun üzerine yaptığımız araştırmamızda, bu ilaçların gelişigüzel kullanıldığında hipertansiyon krizinden, kalp yetmezliğine kadar pek çok olumsuz tabloya neden olabileceğini öğrendik!

  İstanbul'dan 41 yaşındaki okuyucumuz Z.K'nın sesi telefonda endişeliydi: "Geçen gün kardeşimi gizlice bir hap içerken gördüm ve araştırdığımda bunun internet üzerinden satılan penis büyütücü bir hap olduğunu öğrendim. Hapları hemen imha ettim. Kardeşim ilaçları 3-4 gündür kullanıyormuş. Aslında fizyolojik olarak ihtiyacı olmadığı halde, büyük penislerin kadınlar üzerinde daha etkili olduğunu düşündüğü için bu hapları denemeye kalkmış. Bu süreç içerisinde görünürde herhangi bir şikayeti olmadı. Ancak ben yine de bu hapların sağlık üzerinde olumsuz etkileri olup olmadığını merak ediyorum. "
  Bir diğer, 27 yaşındaki okuyucumuz E.Y ise yolladığı e-postada cinsel isteksizliğinden yakınıyor ve soruyordu: "Yoğun iş temposunun yarattığı stres nedeniyle yaklaşık iki aydır partnerimle cinsel ilişkiye giremiyorum. Ön sevişme sırasında aklım tamamlamam gereken işlerde kaldığı için haz alamıyorum. Cinsel yaşama karşı soğukluğum partnerimi de olumsuz yönde etkilediği için artık birlikte olamıyoruz. Cinsel soğukluğa karşı uygulanan terapilerin son derece etkili olduğunu duydum. Ancak işlerimin yoğunluğu nedeniyle terapiye ayıracak zamanım yok. Bir arkadaşım sexshoplarda cinsel isteksizliğe karşı hap ve damlaların satıldığını söyledi. Bu haplar sağlığımı olumsuz yönde etkiler mi?"
  Bu ve bunun gibi sorular son zamanlarda sık sık geldiği için bu ay Formsante olarak böyle bir dosya konusu hazırlayalım istedik. Hemen kolları sıvadık. Sexshoplardan alınan ürünler, ilaçlar masum muydu, yoksa sağlığımızı tehdit eden bilinmeyen etkilileri var mıydı? Açıkçası bu haber için birkaç adresi bizzat dolaştık ve sonra da farmakolog, ürolog ile kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarının kapısını çaldık.

  Devamı: Haziran 2005 sayısında…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz