Diğer
  Ana SayfaSektörden HaberlerÇocuğunuzun doğumdan 18 yaşına kadar sorunlarını online çözün!

  Çocuğunuzun doğumdan 18 yaşına kadar sorunlarını online çözün!

  -

  Dijitalleşen dünyada ihtiyaç duyduğumuz her şey elimizin altında yer alırken her gün ihtiyaçlara yönelik yeni platformlarla tanışıyoruz. Kidolog da bunlardan bir tanesi. Türkiye’nin ilk ebeveyn ve çocuk gelişimi platformu olan Kidolog, anne – babaların gebelik öncesi/sonrası ile çocukların zihinsel ve fiziksel gelişiminde ihtiyaç duyabilecekleri konularda anında, online olarak (uzman) desteği sağlıyor. Anne ve babaların bebek doğumundan 18 yaşına kadar uzanan bakım dönemindeki ebeveynlik yolculuğunda ihtiyaç duyabilecekleri her alanda; ebeveynlerin yaşadığı kaygı ve problemleri gidermek, sorunlara kalıcı, sağlıklı çözümler sunmak, bilinçli, mutlu ailelerin oluşmasında topluma fayda sağlamak amacıyla yola çıkan Kidolog, Türkiye’den sonra İngiltere’de de hizmete başlıyor.

  Ebeveynlerin yoğun ilgi gösterdiği Kidolog’u formsante.com.tr okuyucuları için markanın kurucusu Eray Uğurelli’den dinledik…

  KİDOLOG NEDİR, NASIL HAYATA GEÇTİ?

  Ben 18 aylık tatlı bir kız babasıyım. Kızım büyürken, anne sütü beslenmesiyle ilgili problemler yaşadık. Bunun üzerine sosyal medyadan bir emzirme danışmanına ulaşıp, tereddüt etsek de danışmanlık aldık. Sonrasında düşündük ki, böylesine önemli bir sorun sosyal medya üzerinden, güvensiz bir şekilde çözülmek zorunda kalınıyor. Bunu güvenli hale getirmemiz gerekiyor diye düşünerek Kidolog’u kurduk. Girişimin açık betası 15 Şubat 2021 tarihinde açıldı.

  Çocuk yetiştirme konusunda dünyanın her yerinde ebeveynler problem yaşamaktadır. Dünyada artan kaygı ve endişe düzeyi; “Çocuklarımızı geleceğe nasıl hazırlamalıyız?” Sorusunu ebeveynlere cevaplatmak zorunda bırakıyor. Dünyanın her yerinde çocuk yetiştirme konusunda oluşmuş bilgi kirliliği mevcut.  Kidolog olarak, çocuk yetiştirmede ailelerin ihtiyacı olan doğru bilgi kaynağını uzmanlarımız tarafından sunmak isteyerek, bilgi kirliliğini yok etme düşüncesiyle bu yola çıktık.

  DÜNYADA BİR İLK DİYEBİLİR MİYİZ?

  Bu alanda bizim gibi tüm sorunlara cevap verecek bir platform bulunmamaktadır. Benzerlerimizden kolay arayüz, geniş ve profesyonel kadro ile teknolojimizde bulunan özellikler ile ayrılıyoruz. Dünya’da birebir örneğimiz bulunmuyor. Türkiye’nin ilk ebeveyn ve çocuk gelişimi platformuyuz.

  - Advertisement -

  TAM OLARAK NE HİZMETİ VERİYOR? KAÇ UZMANLA DESTEK SAĞLIYORSUNUZ?

  Bugün itibariyle alanında uzman 212 kişi ile hizmet veriyoruz. 9 kişilik tam zamanlı çalışan bir ekibe sahibiz. 203 Kidoloğumuz bulunmakta. Alanında yetkin, birbirinden tecrübeli, uzman 2 kurucumuz, biri  İngiltere Sorumlusu olmak üzere 7 kişilik tam zamanlı çalışan ekip arkadaşımız var. 10 farklı alanda danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Diyetisyen, Çocuk Gelişimi/ Çocuk Gelişimi Uzmanı, Doula, Emzirme Danışmanı, Özel Eğitim Uzmanı, Fizyoterapist, Çocuk Psikoloğu/ Psikiolojik Danışman, Ergoterapist, Dil ve Konuşma Terapisti, Yetişkin Psikoloğu alanlarında danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

  KİDOLOG’UN HİZMET VERDİĞİ PROFİLİ NASIL TANIMLARSINIZ?

  Kidolog, Anne ve babalara gebelik öncesi, gebelik sonrası ve çocuklarını 18 yaşına getirene kadar ki süreçte ihtiyaç duyabilecekleri fiziksel, zihinsel ve psikolojik gelişimlerindeki bütün konularda hizmet veriyoruz. Hedef kitlemiz dünyanın her yerindeki ebeveynler.

  ÜCRETLENDİRME NASIL OLUYOR?

  Danışmanlık ücretimizde sabit ücret uygulamamız mevcut. Bunun yanında 3’lü seans paketi, 6’lı seans paketi ve 9’lu Doğuma Hazırlık ve Emzirme Paketlerimiz bulunmaktadır. Seanslarımız 45 dakika sürmektedir.

  En çok hangi konularda hizmet talebi alıyorsunuz? Ebeveynlerin Kidolog’u tercih etmesineki öncelikli sebep nedir?

  Doğuma hazırlık süreci problemleri, emzirme, meme reddi, kardeş kıskançlığı, ergenlik, sınav kaygısı, ekran bağımlılığı, akran zorbalığı, siber zorbalık, ödev yapmama, tuvalet alışkanlığı, güvenli/ güvensiz bağlanma gibi birçok temel problemlerle ebeveynler bize ulaşıyor ve destek talebinde bulunuyorlar. Ailelerin gittikçe bilinçlenmesi bizi çok mutlu ediyor en ufak görünebilen sorunlar ileride ciddi problemlere yol açabilmekte. Her konuda gelen sorulara uzmanlarımız itina ile çözüme kavuşturmak için ellerinden geleni yapıyorlar.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz