Ana Sayfa Bebek Çocuk kitaplığı

Çocuk kitaplığı

mayis-2012-bebek-13-resim-1

Çocuk yetiştirmek, dünyanın en zor işi olsa gerek! Neyse ki, alanında uzman birçok isim ebeveynlere bu zor görevlerinde yol gösterecek, rehber niteliğinde kitaplarla yardımcı oluyor.

Küçük Yeşil Adımlar-Ekoiq Yayınları
Gelecek nesillere yaşanılası bir dünya bırakmak için, küçük yeşil adımlar atmaya ne dersiniz? Çocuk deyip geçmeyin; küçük yaşta doğa sevgisi aşılanan çocuklar, gelecekte dünyanın daha güzel ve yaşanılır bir yer haline gelmesi için belki bizlerden daha çok çaba harcayacaklar. Temel Karataş imzalı ‘Küçük Yeşil Adımlar’ da bu düşünceden hareketle, çocukları dünyamızı korumak için neler yapılabileceği konusunda oyunlar, bilmeceler, deneyler ve öykülerle bilgilendirmeyi amaçlıyor.

mayis-2012-bebek-13-resim-2Düş Kurma Kuralları- Epsilon
Sizin çocuğunuz da hayal dünyasının engin denizlerinde binlerce düş kurup, kimi zaman da bunları size anlatıyor mu? İtalyan yazar Gianni Rodari, bu kitapta hayal gücü sınır tanımayan çocuklara öykü yaratmanın pek çok olağanüstü tekniğini sunarak, bu yöntemleri imgeler, peri masalları, halk hikayeleri, çocuk öyküleri, bilişsel gelişim ve sevecen eğitim bağlamında inceliyor. Kitap sadece anne babaların değil, eğitimciler ile yazmaktan ve düş kurmaktan hoşlanan birçoklarının ilgisini çekeceğe benziyor.

mayis-2012-bebek-13-resim-3Sen Ben ve Çocuklarımız- Timaş Yayınları
Ebeveynlik büyük sorumluluk istese de söz konusu evlat sevgisi olunca, insana hiçbir şey zor gelmiyor. Çünkü anne baba olmak, dünyanın en önemli ve aynı zamanda en anlamlı işi oluyor. Doğru anne babalığın nasıl olduğunun, kişinin iç dünyasında ve geleneksel kodlarında yazılı olduğundan yola çıkan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bu kitabında her ailede yaşanabilecek sorunlar hakkında çözümü kolaylaştıran öneriler sunuyor.

mayis-2012-bebek-13-resim-4Sanata İlk Adım-Pearson Türkiye
6-11 yaş grubu çocukların sanata ilgisini artırmayı amaçlayan kitap, dünyaca ünlü sanat eserlerinden esinlenilerek çocuklar için oluşturulmuş sanat projeleriyle dikkat çekiyor. Van Gogh’un resimlerinde kullandığı tekniği çocuklarla paylaşarak, bir sanat yapıtı oluştururken izlenen yollar eğlenceli bir üslupla anlatıyor. Çizim, heykel ve mozaik yapımının da adım adım anlatıldığı kitap, çocuğunu bir sanat dalına yönlendirmek isteyen anne-babalar için sanat eğitimi öncesi faydalı bir kaynak niteliği taşıyor.

mayis-2012-bebek-13-resim-50-20 Aylık Bebekler İçin 50 Eğitici Aktivite-Mikado Çocuk
Bebekler oyun oynayamaz demeyin. Bebekleriyle birlikte evde zaman geçiren aileler için hazırlanan bu kitap, çok az bir ekipmanla rahatça yapılabilen eğlenceli aktiviteler öneriyor. Temel bir çalışma çerçevesinde yapılan aktiviteler sayesinde bebeğinizin nelere ilgi duyduğunu anlayabiliyor, bir sonraki mayis-2012-bebek-13-resim-6aşamada neler yapabileceğinizi planlayabiliyorsunuz.

Çocuğumla Doğadayız- Elma Yayınevi
Eğitimci ve danışman Nuran Kansu imzalı kitap, okul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocukların doğaya olan ilgisini artıracak kolay uygulanan, eğlenceli ve zeka geliştirici etkinliklere yer veriyor.

Formsanté Dergisi Mayıs 2012 Sayısı

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here