Diğer
  Ana SayfaSağlıkÇocuklar için el ele veriyoruz

  Çocuklar için el ele veriyoruz

  -

  Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı ile Muzipo Kids, sosyal sorumluluk projesi ile vakıftan hizmet alan çocukların ihtiyaç duyduğu ışıklı ve sesli oyuncakların teminini sağlayarak, onları mutlu etmeyi hedefliyor.

  Amacı; başta Cerebral Palsy ile yaşayan çocuklar olmak üzere özel gereksinim sahibi kişilere, ihtiyaç duyduğu özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerini sunmak olan Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, onların toplumda daha aktif olmasına yardımcı oluyor.

  Vakıf bünyesinde eğitim veren Metin Sabancı Okulları’nda hafif ve orta zihinsel engelliler ana sınıfı ve ilkokulu ile orta ve ağır seviyede zihinsel engelliler I. ve II. kademe uygulama okulları yer alıyor. Üç farklı özel eğitim okuluna sahip olan Metin Sabancı Okulları, bu yıl toplam 55 öğrenciye ev sahipliği yapıyor.

  Vakfın diğer bir hizmet birimi olan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde RAM raporlu çocukların ihtiyaç duyduğu özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetleri sunuluyor. Merkezde, yılda yaklaşık 200 çocuğa hizmet veriliyor. Aile Danışma Merkezi’nde ise erken tanı ve teşhis çalışmaları yapan Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, gelişim takibi ve riskli bebek konularında çalışarak Cerebral Palsy’nin erken dönemde tanı almasını ve ailelerin ihtiyaç duyduğu danışmanlık hizmetini sağlıyor. Yılda yaklaşık 500 aileye bu konuda hizmet veriliyor. Muzipo Kids de “Sen de çalışır durumdaki kullanmadığın oyuncaklarını ya da yeni alacağın sesli ve ışıklı oyuncakları merkezlerimize bırakarak, sosyal sorumluluk kampanyamıza destek olabilirsin!” çağrısı ile vakıftan hizmet alan çocukların ihtiyaç duyduğu oyuncakların teminini sağlayarak, onları mutlu etmeyi amaçlıyor.  

  - Advertisement -

   

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz