Diğer
  Ana SayfaRöportajÇok yiyen ama kilo almayan şanslılardan değilim

  Çok yiyen ama kilo almayan şanslılardan değilim

  -

  Survivor yarışmasıyla hayatımıza giren fakat öncesinde bale, dans ve modellikle uğraşan Özge Ulusoy, etrafına enerji saçan, fotoğraf makinesinin önüne geçtiğinde modelliğin vermiş olduğu rahatlıkla değişen çekici görüntüsünün altında küçük bir kız çocuğunu saklayan biri.

  Bir yarışmayla hayatımıza giren ve şimdilerde başka bir yarışmada mücadele veren Özge Ulusoy’u daha yakından tanımaya çalıştık. İşte genç modelle yaptığımız samimi sohbet!

  Özge Ulusoy hayatımıza nasıl girdi?
  Boy ve fiziğiniz düzgün olduğunda genelde çevredekiler ‘Niye modellik yapmıyorsun?’ diye sorarlar. Ben konservatuarda okurken idealist bir dansçıydım ve modellik yapmak gibi bir düşüncem yoktu. O sıralarda Elite Model Look yarışması vardı ve ablam katılmam için çok ısrar etti. Denedim ve 2001 yılında katıldığım yarışmada üçüncü oldum. İstanbul’a geldim ve Mimar Sinan Üniversitesi’ne yatay geçiş yaptığım için önce okulu bitirmek istedim. Bale yaparken bir sakatlık geçirdim ve bir süre yürüyemedim. Sonrasında da baleye bir daha geri dönmek içimden gelmedi. Okul bittikten sonra 2003 yılında Miss Turkey’e katıldım, ikinci oldum ve profesyonel olarak modellik yapmaya başladım. Sonrasında her şey çorap söküğü gibi gelmeye başladı. Ama ben konservatuarı bitirip, bale yapmamaya karar verince bir üniversite daha okumam gerektiğini düşündüm. Yeditepe Üniversitesi Sanat Yönetimi Bölümü’ne başladım.

  Sonrasında Survivor yarışması geldi. Survivor ile hayatınız değişti galiba?
  Survivor benim için bir dönüm noktası oldu çünkü o zamana kadar beni sadece moda camiası tanıyordu. Bu yarışmayla insanlar beni çok sevdi. Benim yarışmaya katılma sebebim de buydu. Çünkü ben dağlara, tepelere tırmanıp, orada hayatı idame ettirecek yapıda bir insan değildim. İnsanlara kendi enerjimi geçirmek, modeller için düşünülen önyargıları kaldırmak ve biraz da kendi karakterimi tanıtmak için oraya gittim. Acun (Ilıcalı) bana büyük bir şans verdi ve ben de bu şansı doğru kullandığıma inanıyorum. Normal hayatımda da ordaki gibi bir insanım. Kolay geçinilen, kaprisi, egosu olmayan biriyim. Orda da bu mülayim tarafım ortaya çıktı, şartlar ne kadar kötü olursa olsun kontrolümü kaybetmedim.

  - Advertisement -

  Eğitim sizin için önemli olmalı…
  Evet, eğitimime yatırım yapmak istedim. Modellik belirli bir yaşa kadar yapılan bir meslek, şu an oyunculuk ve sunuculuk yapıyorum ama elimde birkaç bileziğim olsun istiyorum. Yatırımımı kıyafete, lüks arabalara yapmaktansa eğitimime yapmak istedim. Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz