Diğer
  Ana SayfaKoronavirüsCorona Virüs Danışma Hattı (SABİM) nedir, numarası kaçtır?

  Corona Virüs Danışma Hattı (SABİM) nedir, numarası kaçtır?

  -

  Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi Corona Danışma Hattı hizmet vermeye başladı. Corona Virüs belirtilerini hisseden vatandaşlar ilk aşamada hastaneye gitmeden danışma hattını arayarak ön bilgiye ulaşabilecekler. Peki Corona Virüs Danışma Hattı nedir? Corona Virüs Danışma Hattı numarası kaçtır? Corona Virüs Danışma Hattı neden kuruldu?

  CORONA VİRÜS DANIŞMA HATTI NEDİR?

  Çin’de başlayan ve kısa sürede dünyanın birçok ülkesine yayılan Corona Virüs Türkiye’yi de etkisi altına aldı. Bunun üzerine Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM) Corona Danışma Hattı’nı halkı bilgilendirmek için hizmete soktu.

  CORONA VİRÜS DANIŞMA HATTI NUMARASI KAÇTIR?

  Corona Virüs Danışma Hattı numarası ”184”tür. Bakanlık yetkilileri, Corona virüsü hakkında “Alo 184” hattı üzerinden danışmanlık hizmeti verecek merkezin bugün faaliyete geçtiğini duyurdu.

  DANIŞMA HATTI NEDEN KURULDU?

  Bilim Kurulu toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, herhangi bir hastalık veya Corona virüs şüphesi gibi durumlarda Alo 184 Sabim Danışma Hattı’nı kurduklarını duyurdu. Bakan Koca, Enfeksiyon durumu halinden virüsü yaymamak adına böyle bir yola başvurduklarını söyledi. 

  - Advertisement -

  CORONA VİRÜS GIDA YOLUYLA BULAŞIR MI?

  İSTANBUL VALİLİĞİ’NDEN 112, 155 ve 156 UYARISI

  İstanbul Valiliğikoronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların, herhangi bir istediği karşısında aramaları gereken çağrı numaralarını paylaştı. 

  Valilik, paylaştığı iletide “65 yaş ve üstü ile kronik hastalığı bulunan vatandaşlarımızın iletişim kolaylığı açısından, İstanbul’daki 39 ilçe kaymakamlığımızın Vefa İletişim Merkezine ulaşmak için 112, 155 ve 156’yı aramaları yeterli olacaktır.” ifadelerini kullandı.

  CORONA VİRÜS GIDA YOLUYLA BULAŞIR MI?  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz