Diğer
  Ana SayfaHaberCorona Virüs fırsatçılarına karşı önlem! Şikayet edebilirsiniz

  Corona Virüs fırsatçılarına karşı önlem! Şikayet edebilirsiniz

  -

  Corona Virüs’ün yayılmasının ardından özellikle maskelerde fahiş fiyat artışları olduğu yönünde şikayetler Bakanlığa ulaşmıştı. Dün, Türkiye’de ilk kez Corona Virüs vakası tespit edildi. Bugün Bakanlıktan virüs fırsatçılarına karşı bir önlem geldi.

  Ticaret Bakanlığı’nın twitter hesabından yapılan paylaşımda “Özellikle hijyen ürünlerinde fahiş fiyat artışlarıyla karşılaşan tüm vatandaşlarımız; HFA-bildirim uygulamasından şikayetlerini anlık olarak iletebilir” denildi.

  9 FİRMA CEZA ALMIŞTI

  - Advertisement -

  Daha önce maskelerle ilgili fahiş fiyat artışları nedeniyle 9 firma ceza almıştı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yaptığı açıklamada, “3 Mart itibarıyla Reklam Kurulumuz toplandı. İlgili kanun çerçevesinde 13 firmadan 9’u haksız fiyat artışı nedeniyle idari para cezasına çarptırıldı. Firma başına 104 bin 781 lira olmak üzere toplam 943 bin lira para cezası uyguladık. Bu incelemelerimiz bundan sonra da devam edecek. Eğer aynı firma bu uygulamasına bir kez daha devam ederse cezaları 10 katına kadar çıkarma yetkimiz var” demişti.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz