Diğer
  Ana SayfaHaberCorona Virüs’e yakalanınca neler oluyor? 1 ayda nasıl atlattı?

  Corona Virüs’e yakalanınca neler oluyor? 1 ayda nasıl atlattı?

  -

  Türkiye ve dünyanın gündemi Corona Virüs… Dünya genelinde bugüne kadar tespit edilen Corona Virüs vaka sayısı 200 bini geçti. Peki, Corona Virüs nasıl fark ediliyor? Corona Virüse yakalanınca neler oluyor? Çin’de virüsün ilk ortaya çıktığı Vuhan kentinde yaşayan İngiltere vatandaşı Conor Reed Corona Virüs sürecinde neler yaşadığını, 1 ayda ve 3 aşamada virüsü nasıl anlattığı anlatmıştı.

  CORONA VİRÜSÜ ANLATMIŞTI

  Conor Reed 1 ay boyunca soğuk algınlığı, grip ve zatürre olmak üzere üç aşamada hastalığı atlattığını söylerken süreci şöyle anlatmıştı:

  Benim durumumda belirtiler 3 aşamada ortaya çıktı. İlk aşamada soğuk algınlığım vardı. Herkesin geçirdiği türden olağan bir soğuk algınlığıydı. Daha da kötüleşmeden biraz iyileştim. Soğuk algınlığından grip aşamasına geçtim. Gripten sonra tekrar iyileştim ve sonra zatürree oldum. Zatürree aşamasında hastaneye gittim. Durumumun ciddi olduğunu düşündüm. Zatürree olana kadar durumun ciddi olduğunu düşünmemiştim. O aşamada nefes alışverişim etkilenince biraz kaygılandım. Hastalığım toplam 1 ay sürdü.

  KAMYON ÇARPMIŞ GİBİYDİM

  Soğuk algınlığı sırasında burun tıkanlığı, sinüs sorunları ve öksürük vardı. Çok ciddi değildi ama epey rahatsız ediciydi. Grip belirtileri gösterdiğinde kamyon çarpmış gibiydim. Ciddi bir halsizlik vardı. Işık ve ses bile rahatsızlık veriyordu, sadece dinlenmek istiyordum. İyi değildim ama hayati tehlikem de yoktu. Zatürree olunca işler ciddileşmeye başladı. Akciğerimin kapasitesinin yarısını kullanıyor gibiydim. Aldığım hiçbir nefes yeterli olmuyordu. Sanki yeterince hava alamıyormuş gibiydim. Kese kağıdının içinde nefes alıp veriyormuşum gibi ses geliyordu. Akciğerlerimde bir şey varmış ve onu atamıyormuşum gibiydim.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz