Diğer
  Ana SayfaGenelCorona Virüs’te şok gelişme! İran’daki 2 hasta hayatını kaybetti

  Corona Virüs’te şok gelişme! İran’daki 2 hasta hayatını kaybetti

  -

  Çin’in Wuhan kentinden yayılan Corona Virüs bu sefer ilk kez İran’da görüldü. İran’ın Kum kentinde 2 kişide Corona Virüs tespit edilmişti ve İran yetkililer söz konusu iddiayı doğrulamıştı. Yeni gelişmeye göre, İran’daki Corona Virüs teşhisi konan 2 hasta hayatını kaybetti. 

  İran’da Corona Virüsü teşhisi konan iki hastanın hayatını kaybettiği açıklandı. İran Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Sorumlusu Kiyanuş Cihanpur yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz iki günde, Kum kentinde 2 kişide Corona Virüs tespit edildi” ifadelerini kullanmıştı. Cihanbur, hastalıkla ilgili sağlık ekiplerinin Kum kentinde çalışmalara başladığını belirtmiş ve kent sakinlerini hijyen konusunda uyarmıştı.

  İran’da Corona Virüs (Covid-19) sebebiyle hayatını kaybeden iki kişinin kimliği ve uyruğu henüz açıklanmadı.

  Çin’de Covid-19 salgını nedeniyle can kaybı 2 bin 5’e, Corona Virüs bulaşan kişi sayısı da 74 bin 185’e çıktı.

  ÇİNLİ YÖNETMEN VE AİLESİ HAYATINI KAYBETTİ

  ChipOnline’nın haberine göre ise Çinli film yönetmeni 55 yaşındaki Chang Kai, kız kardeşi, annesi ve babası, salgının merkezindeki Wuhan kentinde Corona Virüs nedeniyle yaşamlarını yitirdi.

  - Advertisement -

  5 ÜLKENİN GERİ ÇEVİRDİĞİ GEMİDEN CORONA VİRÜSÜ ÇIKTI

  İki bin kişinin yer aldığı The Westerdam adlı gemi, Corona Virüs ihtimali sebebiyle beş ülke tarafından geri çevrilmişti. Mahsur kalan yolcular, geminin bir yere demirlemesini bekliyordu. Gemi Singapur, Hong Kong, Japonya, Tayvan ve Filipinler tarafından geri çevrilmişti. Derken Kampoçya’dan gemiye davet geldi. Kamboçya Başbakanı Hun Sen, yolcuları tek tek karşılayıp ülkeye buyur etti. Ülkeye giriş yapan 2 bin yolcu, çeşitli lokasyonlara dağıldı. Yolcular arasında bulunan 83 yaşındaki Amerikan kadına, Malezya’ya geçerken havaalanındaki taramada COVID-19 teşhisi konuldu. Hemen ardından kadın ve eşi karantinaya alındı. Kamboçyalı yetkililer şimdi gemiden inen diğer yolcuların peşinde.

  CORONA VİRÜS NEDİR, BELİRTİLERİ NELERDİR?

  Corona Virüs, memeli ve kuşlarda enfeksiyona sebep olabilen birçok alt tipi bulunan virüs türüdür. İnsanda enfeksiyona sebep olan 7 türü bilinmektedir. Corona Virüs, gribal enfeksiyonlarla kendini gösterir. Çoğunlukla kendiliğinden iyileşen Corona Virüs, ağır hastalık olarak da yaşanabilmektedir. Geçmişte de birçok kez salgın yaşanmıştır.

  Corona Virüsün belirtileri:

  • Ateş
  • Titreme
  • Burun akıntısı
  • Öksürük
  • Boğaz ağrısı
  • Bulantı
  • Kusma
  • İshal
  • Karın ağrısı


  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz