Diğer
  Ana SayfaHaberCorona Virüs'ten bir kötü haber daha: Başhekim hayatını kaybetti

  Corona Virüs’ten bir kötü haber daha: Başhekim hayatını kaybetti

  -

  Wuhan Wuchang hastanesinin müdürü Liu Zhiming, Corona Virüse bağlı semptomlar nedeniyle bu sabah saat 10.30’da hayatını kaybetti. Haberi duyuran Çin devlet televizyonu, başhakemin tüm çabalara rağmen yaşamını yitirdiğini açıkladı.

  Ayrıca, Hubei eyaletindeki Ezhou şehrindeki Çin tıbbı hastanesinin eski müdürü Xu Depu’nun geçen hafta Perşembe günü virüsten öldüğü de teyit edildi.

  32 BİN SAĞLIK PERSONELİ WUHAN’A GÖNDERİLDİ

  Çin Uluslararası Radyosu’nun haberine göre, Çin’in ana kesiminden şu ana kadar başta solunum, bulaşıcı hastalıklar, ağır hasta ve hemşireler olmak üzere farklı bölümlerden toplam 32 bin sağlık personeli yeni korona virüs salgınından ağır şekilde etkilenen Hubei eyaletinin Wuhan kentine gönderildi.

  Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’nın dün düzenlenen basın toplantısında verilen bilgiye göre, çok sayıda ağır hastanın Wuhan kentinde bulunması nedeniyle ağır hasta bölümünden gelen 11 bin sağlık personeli Wuhan’a gönderildi. Bu sayı, ülkenin ağır hasta alanında çalışan tıbbi personelin yüzde 10’unu oluşturuyor. Mevcut durumda, yeni korona virüs salgınıyla ilgili 6. versiyon tedavi planı çıkarılacak.

  - Advertisement -

  Bunun dışında, Çin’in 22 ulusal acil tıbbı kurtarma ekibi, 3 P3 mobil laboratuvarı ve birçok test personeli de Hubei ve Wuhan’da salgınla mücadele çalışmalarına destek sağlıyor.

  ÇİN AVRUPA TREN SEFERLERİ YENİDEN BAŞLADI

  Çin’de yeni koronavirüsü salgını nedeniyle kesintiye uğrayan Avrupa tren seferleri yeniden başladı. Aksesuarlar ve hafif sanayi ürünleri taşıyan bir Çin-Avrupa tren seferi dün Çin’in Liaoning eyaletinin Shenyang kentinden hareket ederek Rusya’nın başkenti Moskova’ya doğru yol aldı. Trenin yolculuğu 18 gün sürecek. Bu hafta Shenyang-Manzhouli-Avrupa hattında tren seferlerinin sayısının 7’ye ulaşması bekleniyor.
   
  Yeni koronavirüs pnömonisi (NCP/Covid-19) nedeniyle Liaoning eyaletinden hareket eden Çin-Avrupa tren seferleri 3-9 Şubat günlerinde geçici olarak askıya alınmıştı. Çin’in gümrük yetkilisi, kara ve hava taşımacılığına uygun olan bazı imalat ve elektronik eşyaların salgın nedeniyle demir yolu taşımacılığına aktarıldığını ve şirketlerin üretiminin yeniden başlatılmasıyla tren seferi sayısı ile konteyner sayısının sürekli yükseleceğini ifade etti.

   30 Ekim 2015’te hizmete giren Shenyang-Manzhouli-Avrupa yük treni seferleri, Shenyang’dan hareket edip Rusya-İç Moğolistan sınır bölgesinde yer alan Manzhouli kentinden geçerek Rusya, Belarus, Polonya gibi ülkeleri kapsıyor ve en sonunda Almanya’nın Hamburg kentine ulaşıyor. Tren yolculuğu 16 ila 18 gün sürüyor.

  CORONA VİRÜS PANGOLİNLERDEN Mİ YAYILDI?

  CORONA VİRÜS SALGINININ DÜNYAYA NEREDEN YAYILDIĞI BELLİ OLDU  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz