Coronavirüsle ilgili tatsız ‘Çaycı Hüseyin öldü’ tweetleri

Dünyayı tedirgin eden, can kayıplarına yol açan Coronavirüs bu kez tatsız bir sosyal medya şakasının konusu oldu. Twitter’da ‘Çaycı Hüseyin’ olarak bilinen oyuncu Alparslan Özmol’un coronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiği yönünde gerçek olmayan tweetler atıldı.

Televizyon dünyasının uzun soluklu dizilerinden Çocuklar Duymasın’da uzun yıllar Çaycı Hüseyin karakteriyle izleyici ile buluşan Alparslan Özmol’la ilgili sosyal medyada sık sık ‘öldü’ söylentileri ortaya atılıyor. Bu kez bu tür söylentilere ‘coronavirüs’ de dahil oldu. Alparslan Özmol’un coronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiği yönünde tweetler atıldı.

DAHA ÖNCE DE OLMUŞTU

Oyuncu Alpaslan Özmol, daha önce hakkında çıkan ölüm haberlerine yayınladığı bir video ile cevap vermişti. ‘Çığlık’ maskesi takan arkadaşıyla birlikte açıklama yapan sanatçı, sosyal medya kullanıcıları nedeniyle gece gündüz arandığını, ölmediğini ispat etmek zorunda kaldığını söylemişti.

Alpaslan Özmol söylentileri tiye alarak “Ankara sahillerinde kutup ayısı saldırısına uğramadım, güzide ilimiz Çorum’da gerçekleşen tsunamide de metrelerce sürüklenip can çekişmedim. Sakin olun, eğer ölürsem size haber vereceğim. Asılsız haberlere itibar etmeyin” diye konuşmuştu.

CORONAVİRÜS’TE SON DURUM NE?

Coronvirüs’le ilgili ise dünyada tedirginliği artıran gelişmeler devam ediyor. Virüs, Çin’in Wuhan kentinden yayılmıştı. Ülkede Covid-19 salgınında can kaybı sayısı 2 bin 746’ya yükseldi. Çin’de son 24 saatte 29 kişi hayatını kaybederken, 433 yeni vaka tespit edildi.

Ülkede toplam virüs bulaşan kişi sayısı 78 bin 497’ye yükseldi.

FRANSA’DA İKİ YENİ KİŞİDE TESPİT EDİLDİ

Fransa ülkede iki kişide daha koronavirüs tespit edildiğini açıkladı. Hastalardan biri 55 yaşında bir erkek, diğeri 36 yaşında. İkinci hastanın İtalya’nın Lombardiya bölgesinden geldiği duyuruldu.

 

 

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here