Diğer
  Ana SayfaHaberCoronavirüs’te son durum ne? Uçak neden Ankara'ya indi?

  Coronavirüs’te son durum ne? Uçak neden Ankara’ya indi?

  -

  Coronavirüs’ün görüldüğü İran’dan Türkiye’ye gelen uçak dün Ankara Esenboğa Havalimanı’na iniş yapmıştı. Uçak yolcuları 14 gün için gözlem altına alındı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün coronavirüs’le ilgili açıklamalar yaptı.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın corona virüsle ilgili verdiği bilgiler şöyle:

  • Şu ana kadar Türkiye’de herhangi bir koronavirüs vakasına rastlanmadı. Bu, rastlanmayacağı anlamına gelmez.
  • Bütün hazırlıklarımız var. Yapılması gereken ne ise her noktada hazırız. İlk günden itibaren bütün illerde referans hastaneleri oluşturduk.
  • Türkiye’ye girişi ne kadar geciktirebilirsek, bu süreçte ne kadar az etkilenebilir ülke olursak bizim için başarı olur.
  • Başka ülkeler üzerinden gelip Çin’e uğrayan herkesi 14 gün gözetim altına alıyoruz. Bundan sonraki süreçte İran ile benzer durumu yaşayacağız.
  • Risk kapıya geldi, son derece önemli. Bölgemizde her geçen gün artıyor yayılım. Tedbirlerimizi almamız, sınırdan girişleri önlememiz gerekiyor.

  UÇAK NEDEN ANKARA’YA İNDİ?

  Riski minimalize etmek için karantinaya ya da gözleme almamız gerektiğine karar verdik. Uçağı niye Ankara’ya çevirdik. Daha önce geçmişte hastane hazırdı, İstanbul’da hazır olan hastaneler var. Daha önce de personelin deneyiminin varlığı Ankara’yı daha uygun gördük. 

  SINIRDA SAHRA HASTANELERİ OLUŞTURULDU

  • Sınır bölgesinde sahra hastaneleri oluşturuldu. (İran) Kum ve Meşhed geçmişi olanları 14 gün sınır ve sınıra yakın bölgede tutmak, ülke içine almamak yeni yaklaşımımız. Kum ve Meşhed öyküsü ve teması olanları mutlaka karantinaya alıyoruz.


  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz