Diğer
  Ana SayfaHaberDaha bilinçli spor için dijital teknoloji

  Daha bilinçli spor için dijital teknoloji

  -

  80’li yılların efsanevi sinema serisi Rocky’i izlemiş olanlar hatırlayacaktır, filmin kahramanı Rock, Sovyetler Birliği’nin boks şampiyonu ile maça hazırlandığı sırada, Sovyet bilim insanları kendi boksörlerini tamamen bilimsel olarak mükemmel insana dönüştürmek için, boksörün vücuduna kablolar bağlayıp aldıkları sinyaller doğrultusunda sporcunun antrenman etkinliğini maksimuma çevirmeye çalışıyordu.

  Onlarca metre uzunluğunda kablolar ve bir oda dolusu bilgisayarla, bunları kullanarak analizler yapan bilim insanlarının o gün yapabildiklerinin çok daha fazlasını bugün minicik bir akıllı saat yapabiliyor.

  2022’de daha aktif, daha sprtif, daha fit bir hayat sürmeye karar verenler için, bu spor düzenini dijital cihazlarla kısa sürede hayata geçirmek mümkün.

  Spor, insan hayatında çok önemli bir süreç çünkü uzun ve sağlıklı yaşayabilmek için düzenli hareket etmek, efor sarfetmek, bedenimizi belli ölçülerde tutabilmemiz gerekiyor.

  Spordan uzaklaşan yaşamlarda ise sadece fiziksel değil, ruhsal sorunlar da baş gösterebiliyor.

  - Advertisement -

  Bu nedenle spor programlarını düzenlerken, insanı gevşeten, zihnen rahatlatan bir süreç yaratmanın da büyük faydası var.

  Akıllı saatiniz aynı zamanda bir müzik çalar olarak işlev görürken, onunla koşarken rahat rahat müzik dinleyebilmek için Bluetooth kulaklık modellerini de incelemelisiniz. Elbette bu konuda rakipsiz bir ürün olan Airpods da dikkatinizi çekebilir.

  Ayrıca spor porgramınız için akıllı telefonunuza, ilgi duyduğunuz spor alanlarına yönelik spor /fitness uygulamalarını da kurmanızı tavsiye ediyoruz.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz